10 ndryshime midis iPhone 7 ose 7 plus dhe iPhone 6s

iphone 7 plus krahasues iphone 6s mollë

Prezantimi ishte shumë intensiv dhe u kurorëzua nga një nga pengesat më të mëdha të parë në mediat sociale nga kompanitë e teknologjisë. Apple lançoi llogarinë e saj në Twitter informacionin dhe dizajnin e iPhone 7 dhe 7 plus para kohe. Deri në dy orë para se të prezantohej në skenë. E pashë dhe nuk hezitova ta jepja RT në mënyrë që të gjithë ta shihnin.

Sot, për të festuar ardhjen e iPhone dhe për të lehtësuar krahasimet midis brezave, dua të bëj një postim me 10 ndryshime që mund të gjejmë midis iPhone 7 ose 7 plus dhe 6s. Unë bëra të njëjtën gjë me seritë Apple Watch 1 dhe 2. Po mendoni të blini një iPhone? Shumë i vëmendshëm ndaj asaj që vjen më pas.

iPhone 7: Dallimet estetike, fizike dhe të brendshme

Nuk duket kështu në shikim të parë dhe siç kanë folur mediat, është e zakonshme të mendosh se është një brez pa lajme. Por e vërteta është se ka shumë që ndryshon, ose më mirë, që përmirësohet. Ekziston një ndryshim i vërtetë midis iPhone të 2015 dhe 2016, dhe më shumë me versionin plus. Unë vazhdoj të përmend 10 ndryshimet.

 1. Kamera. Isshtë elementi kryesor i këtij telefoni. Të dy në modelet 4,7 dhe 5,5 inç. Të dy kanë një stabilizues optik dhe më besoni se mund të bëni dallimin. Kapni më shumë dritë dhe përmirësoni imazhin e fotove. Për më tepër, me kamerën e dyfishtë në iPhone 7 plus do t'i bëjë fotot tuaja më profesionale dhe të pabesueshme. Kamera e përparme shkon gjithashtu deri në 7 megapiksel. Selfitë më të mira që keni realizuar ndonjëherë.
 2. Bateria. Një nga artikujt e mi të preferuar në pajisje. Hasshtë zgjatur midis 1 dhe 3 orëve të përdorimit të vazhdueshëm, në varësi të mënyrës se si e përdorim iPhone-in tonë.
 3. Më shumë fuqi. Një çip bashkimi A10 që rrit në mënyrë dramatike fuqinë dhe përmirëson performancën si kurrë më parë.
 4. Ngjyra të reja. E zezë mat dhe e zezë me shkëlqim. E dyta do të jetë në dispozicion vetëm në iPhone me hapësirë ​​ruajtëse 128 ose 256 GB, për ta bërë atë më ekskluzive.
 5. Pamje e re dhe materiali i bllokut të pasmë. A ju pëlqen të tregoni markën tuaj? Epo shiko si ka ndryshuar. Ata gjithashtu kanë modifikuar brezat e mbulimit.
 6. Pa portë foleje kufjesh. Kjo është një pikë plus, pa marrë parasysh sa thuhet. Një botë pa kabllo është e ardhmja e Apple.
 7. Butoni i ri Home e cila mat presionin. Gjëja tjetër është ta integrosh atë direkt në ekran.
 8. EarPods të reja me rrufe. Përveç kësaj, kutia përfshin një përshtatës 3,5 jack, kështu që ju mund të përdorni edhe kufje të vjetra.
 9. Rezistenca ndaj ujit dhe pluhurit. Një tipar shumë i dëshiruar që do të shpëtojë jetën e pajisjes tuaj në më shumë se një rast.
 10. Një ekran edhe më i mirë. Ndoshta nuk do të zgjerojë numrin e pikseleve, nuk është më e nevojshme dhe do të sillte vetëm probleme, por është përmirësuar shumë. Një gamë më e madhe ngjyrash arrin në ekranin e iPhone tuaj. Gjithashtu, shkëlqimi është zgjeruar me 25% më shumë. Në diell ose në shi, mos harroni kurrë një gjë në iPhone tuaj. IPhone 7 i ri nuk ka asgjë për t'i pasur zili konkurrencës. As LG, Nexus dhe Samsung Galaxy Note 7. Përveç ndoshta funksionit të granatës së dorës.

Një model i pabesueshëm dhe i rekomanduar

IPhone 7 dhe 7 plus është pajisja që keni pritur. Siç e thashë në kohën e tij, unë ua rekomandoj atyre përdoruesve që kanë një iPhone 5s ose më të hershëm. Ndoshta nëse keni 6 ose 6s nuk do të vëreni ndryshimin ose nuk është e përshtatshme për ju të bëni hapin drejt këtij brezi, por duhet ta dini se është shumë i mirë dhe është inovator. Sidomos ekrani, kamera dhe butoni Home, si dhe rezistenca ndaj ujit.

Të gjitha këto përmirësime së bashku me një dizajn të ri dhe më shumë ato do të na tregojnë iPhone të mrekullueshëm dhe të suksesshëm në të ardhmen. Unë do të pres një vit ose dy për të azhurnuar pajisjet e mia. Dhe ti? Ju mund të komentoni më poshtë mendimin tuaj për iPhone 7 dhe 7 plus, dhe nëse po mendoni ta blini ose mendoni se nuk është mjaft i mirë për ju.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.