Data dhe ora zyrtare e WWDC 22, MacBook Pro i rinovuar dhe shumë më tepër. Më të mirat e javës në Unë jam nga Mac

Unë jam nga mac

Jemi këtu përsëri me përmbledhjen e disa prej lajmeve më të spikatura në ueb këtë javë të prillit. Në këtë rast kemi disa lajme të rëndësishme që kanë dalë në dritë dhe ndër to datën specifike dhe zyrtare të eventit që Apple përgatit për muajin qershor, Konferenca për Zhvilluesit në Botë, i njohur më mirë si WWDC. Ejani ndërmend, përveç kësaj, ne kemi edhe lajme të tjera të rëndësishme që janë shfaqur në rrjet këtë javë, kështu që po kalojmë me një përmbledhje të disa prej tyre.

Në këtë rast, dhe duke humbur pak rendin kronologjik të lajmit, shkojmë me atë të parën dhe më të spikaturin, që është data zyrtare e ngjarjes WWDC të këtij viti 2022. Si gjithmonë, duhet të jetë e qartë se në këtë ngjarje do të shohim pak harduer, më tepër pa pajisje. Bëhet fjalë për një ngjarje specifike e zhvilluesit, sistemet operative Apple dhe softuer të tjerë.

MacBook Pro i ri

La dyqan i rinovuar i mollës vazhdon të shtojë pajisje dhe në këtë rast kompania shtoi MacBook Pro të ri në listën e këtyre produkteve. Siç e dini të gjithë, këto lloj pajisjesh janë rinovuar nga Apple për t'u rikthyer në treg, pra janë produkte praktikisht të reja me një ulje të konsiderueshme çmimi. Në këtë rast vjen MacBook Pro i ri.

Disa analistë parashikojnë ardhjen e AirPods Pro të ri për këtë vit, në këtë rast ai i mirë nga Ming-Chi Kuo, Unë do të qëndroja pas këtyre thashethemeve të fundit. Duket se ky do të ishte viti i kufjeve të reja të Apple pas një kohe pa lëshuar asnjë lajm për të, do të shohim se çfarë do të ndodhë në fund.

Dhe për të përfunduar, ju rekomandojmë që të rishikoni në rast se nuk e keni parë më parë rishikimin tonë të kompjuterit të ri desktop Apple, studio mac. Në këtë rast do të zbulojmë disa nga aspektet teknike të kompjuterit të ri dhe në proces do ta shohim atë cilësia për sa i përket materialeve, fuqisë etj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.