Data e WWDC 2015, beta e OS X 10.10.4 dhe lamtumira e zbulimit, përmirësimi i sigurisë në OS X 11 dhe iOS 9 dhe shumë më tepër në Best of the week në SoydeMac

soydemac1v2

Unë mendoj se të gjithë ose të paktën shumica prej nesh po presin të dinë se çfarë do të ndodhë në qershor gjatë konferencës globale të zhvilluesve të Apple dhe çfarë kompania Cupertino ka për të na treguar në lidhje me sistemet e saj të ardhshme operative, në fund duket se në më pak datë është konfirmuar 8 qershor në orën 19:00 pasdite me kohën spanjolle.

E them këtë sepse pasi kalova një kohë të gjatë duke provuar OS X 10.10 Yosemite, unë kam qenë në gjendje të "vuaj" në mishin tim disa nga dështimet që kanë ndodhur në këtë sistem, nganjëherë gjëra të parëndësishme dhe të tjera lidhje Wi-Fi plotësisht acaruese dhe paqëndrueshmëria e përgjithshme e rrjetit. Epo, tani duket se Apple ka marrë shënim në beta-në e saj të fundit dhe ka lëshuar protokollin e rrjetit të zbuluar në favor të korrespondentit më të vjetër, por më "të fortë".

Alsoshtë gjithashtu e rëndësishme të theksohet se përmirësimet e treguara në sistemet operative nuk do të sjellin lajme të shkëlqyera por do të përqendrohen më shumë në sigurinë dhe do të përmirësojnë aspekte të caktuara të stabilitetit të të dyjave, si në iOS 9 ashtu edhe në OS X 11 dhe ne ju themi në këtë postim.

Për të vazhduar, ju lëmë me një lajm kurioz dhe është se pas kaq shumë vitesh duket se Jony Ive fiton një pozicion të ri brenda Apple dhe kalon nga të qenit SVP e dizajnit industrial të jetë drejtor i dizajnit.

Së fundmi, për të hedhur poshtë artikullin, vlen të përmendet fillimi i 15 latest MacBook Pro Retina më i fundit me Force Touch, një kompjuter që integron një disk SSD-PCIe që arrin shpejtësinë e marramendjes madje duke arritur ndonjëherë mbi 1Gbps, një zemërim i vërtetë dhe që do ta bëjë këtë laptop një plumb të vërtetë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.