Data zyrtare e WWDC, Xiaomi AirPower dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Këtë javë mbërriti zyrtarisht data e një ngjarjeje të Apple, konkretisht ajo e WWDC e këtij 2021. Ky konfirmim i datës padyshim që vjen në një kohë të rëndësishme për përdoruesit e Apple pasi që të gjithë po prisnim për ngjarjen kryesore ose ngjarjen e muajit Mars dhe së fundmi asgjë fare.

Apple po përgatit një ngjarje plotësisht në internet për WWDC Dhe logjikisht kjo na tregon se nëse do të duhet të kryeni një ngjarje tjetër, ajo do të jetë gjithashtu në këtë format, të paktën këtë fillim viti. Tani për tani ne fillojmë të fortë muajin prillNe do të shohim se çfarë tjetër na sjell ky muaj.

AirPower Xiaomi

Përveç konfirmimit zyrtar nga WWDC, ne kemi lajme të tjera të rëndësishme dhe sot do të përmbledhim disa prej tyre siç është tradita çdo të Dielë. E para që duam të nxjerrim në pah është lajmi «The AirPower» prezantuar nga Xiaomi. Shumë zhurmë po i bëhet kësaj pajisjeje të re nga ngjashmëri me AirPower të Apple.

Një tjetër nga lajmet më të spikatur në Unë jam nga Mac ishte mbërritja e shërbimit Apple Pay në Afrikën e Jugut. Zgjerimi i këtij shërbimi të rëndësishëm për shumë prej nesh vazhdon të jetë gradual dhe në këtë rast kompania kontakton me bankat e ndryshme në Afrikën e Jugut.

Beta të dyta të macOS Catalina 10.15.4, watchOS 6.2 dhe tvOS 13.4

L versionet beta të të gjithë sistemit operativ Ata gjithashtu arritën të enjten e kaluar, 1 prill. Apple nuk ndalon makinerinë e azhurnimeve dhe kësaj here ata lëshuan të gjashtën për zhvilluesit së bashku me versionin për përdoruesit e regjistruar në betat publike.

Për të përfunduar një nga shifrat që analistët i pëlqejnë aq shumë dhe kjo është që Apple e dërgoi afërsisht më shumë se 100 milion kufje në vitin 2020. Shitja e kufjeve është bërë një marrëveshje e mirë për Apple dhe AirPods Pro duket se janë në krye të kësaj liste. Me siguri ata vazhdojnë kështu gjatë këtij viti 2021 apo edhe e përmirësojnë atë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.