Data kryesore u kalua në muajin tetor

Tim Cook

Shumë është duke u përfolur për kryesimin e mundshëm të muajit tetor dhe shumë po diskutohet për ardhjen e një MacBook Pro të ri 16 inç midis risive më të shquara ose prezantimin e mundshëm të AirPods të rinj, por tani për tani Nuk kemi asgjë konkrete dhe nuk duket se do të arrijë ...

Kur shohim mbrapa, ne e kuptojmë që datat e fjalëve kryesore të tetorit po kalojnë në litarin e hollë të javës së fundit të tetorit, megjithëse është e vërtetë që kjo datë ndryshon sipas viteve. Kjo është arsyeja pse ne duam t'ju tregojmë datat e fjalëve kryesore për muajin tetor pa shikuar ato që ata na paraqitën.

Gjëja e parë për të sqaruar është se gjatë 2015 dhe 2017 ne nuk pamë një fjalim kryesor për muajin Tetor dhe kjo është domethënëse nëse marrim parasysh se është "një vit po, një tjetër vit jo" kështu që ne mund të mendojmë se këtë tetor 2019 «prek jo». Por për ta parë këtë më qartë, ne i bëjmë jehonë datave që MacRumors tregoi disa ditë më parë me fjalën kryesore të viteve të kaluara:

 • Në vitin 2010, rasti kryesor i Tetorit u mbajt më 20
 • Në vitin 2011, rasti kryesor i Tetorit u mbajt më 4
 • Në 2012 ngjarja e Tetorit mbërriti në 23
 • Në 2013, ngjarja e Tetorit u mbajt më 22
 • Në 2014 Apple mbajti fjalën kryesore në datën 16
 • Në vitin 2015 ata nuk mbajtën ndonjë ngjarje në tetor
 • Në vitin 2016, rasti kryesor u mbajt më 27 Tetor
 • Në vitin 2017 ata nuk mbajtën ndonjë ngjarje në tetor
 • Në 2018 mbajtja kryesore u mbajt më 30

Për këtë vit që ndjek teorinë, a është e mundur që të mbarojmë ngjarjet? Askush përveç Apple nuk e di nëse këtë vit do të prekë pjesën tjetër ose do të prekë fjalën kryesore, megjithëse ajo që na tregojnë këto data është se këtë vit do të ishte koha të mbarojë ngjarja edhe pse është e vërtetë që thashethemet vazhdojnë të mbërrijnë me produkte të reja dhe ne keni akoma ca kohë për ta parë të mbërrijnë ftesa për media, apo jo?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.