David Guetta, Pharrel Williams dhe reperi Drake mund të nënshkruajnë me Apple si DJ të ftuar në iTunes Radio

Radio guetta-itunes David-0

Pharrell Williams, David Guetta dhe reperi kanadez Drake, ata do të mbanin biseda për të mbyllur me Apple marrëveshje të ndryshme milionerësh që do të nënkuptojnë një përmirësim të përgjithshëm të përmbajtjes muzikore në iTunes Radio të ri, një shërbim që së shpejti do të bëjë hapin në të gjithë botën.

Kjo ka qenë e njohur falë një botim i bërë në New York Post i cili i referohet detajeve të ndryshme të tilla si marrëveshja me Drake do të ishte afër 19 milion dollarë. Këta tre artistë që sapo përmendëm janë padyshim pjesë e një grupi më të madh të ikonave të tjera në industrinë e muzikës sot dhe nuk duhet të shihen vetëm si një mbështetje kryesore për iTunes Radio, por si një pretendim i qartë.

Radio guetta-itunes David-1

Nuk është e çuditshme që më shumë se një këngëtare e famshme e ka parë atë tashmë një Apple Watch prej ari në kyçin tuaj Dhe unë nuk mendoj se është një koincidencë, marketingu dhe imazhi janë gjithashtu pjesë e biznesit dhe qartë David Guetta do t'i jepte asaj një cachet të caktuar.

Nga ana tjetër dihet gjithashtu që kjo Radio iTunes do të ishte brenda një paketë më të madhe Prej të cilave thuhet se do të ishte një "revolucion muzikor" nga i cili Apple synon të krijojë një ekosistem të vogël të shërbimeve të ndryshme (iTunes, iTunes Radio, Beats Music, etj.) Që do të hynin në industri në mënyrë të qëndrueshme.

Epo, në të njëjtin botim të New York Post ai tregon se tashmë është do të planifikohej një lloj kombinimi një nga tiparet më të mira të Pandora, Spotify dhe YouTube, me vlerën e shtuar të kesh ekipe të ndryshme artistësh, që kanë një çmim prej 10 $ për pajtim mujor dhe një provë falas 3-mujore, diçka që ne duhet ta shohim si thashetheme që nga kjo Kjo deklaratë bie drejtpërdrejt me modelin aktual të transmetimit të Apple, përmes të cilit iTunes Radio ofrohet falas për një kohë të pacaktuar, po, me reklama të integruara.

Ndoshta në WWDC 2015 i cili do të mbahet midis 8 dhe 12 qershorit, nuk kemi dyshime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.