Zhvendos aplikacionin e motit për shiritin e menusë

zbres-meteo

Sot do të shohim një aplikim shumë të mirë nëse dëshironi të dini cila është moti në çdo kohë. Ne do ta gjejmë atë plotësisht falas për Mac-në tonë, në App Store Mac quhet Degress dhe me të do të shohim në çdo kohë se çfarë temperature kemi në qytetin tonë ose në ndonjë tjetër që duam të dimë. Aplikacioni Ajo na paraqitet në formën e një ikone që ndodhet në shiritin tonë të menusë të Mac.

Oneshtë një nga aplikacionet që më pëlqen, shumë e thjeshtë për tu konfiguruar dhe e lehtë për t’u instaluar. Kjo app Kontribuon pak më shumë për ata prej nesh që duan të vëzhgojnë meteorologjinë dhe funksionaliteti i saj konsiston në shfaqjen e temperaturës dhe një simbol të motit që do të gjejmë jashtë. degres-meteo-2

Si gjithmonë, gjithçka që duhet të bëjmë është të hyjmë në Mac App Store dhe të shkarkojmë aplikacionin, i cili është gjithashtu falas, dhe ta instalojmë në Mac-in tonë. Pasi të instalohet, do të shfaqet një dritare me disa opsione konfigurimi që na lejon të vendosim vendndodhjen tonë ose mund ta konfigurojmë që të na lokalizojë automatikisht në qytetin që takojmë.

Kjo na lejon të përdorim dy njësitë e matjes, gradë Celsius ose Fahrenheit, dhe ne mund të zgjedhim nëse duam të shohim njësitë e temperaturës ose thjesht simbolet e motit në shiritin e menusë Mac. Azhurnohet automatikisht çdo 15 minuta 'afërsisht' dhe është e qartë se konsumon disa burime të makinës sonë, por nuk është e ekzagjeruar. Kjo gjithashtu na lejon të kemi qasje në parashikimin e motit për qytetin tonë ose atë në të cilin jemi, duke klikuar në "Party Cloudy" e cila do të na dërgojë direkt në faqen e internetit Yahoo-Meteo (për këtë është e nevojshme të keni një lidhje interneti).

dal-meteo-1

Ky aplikacion është i disponueshëm për Mac OS X 10.6 ose më i ri. E thjeshtë, e dobishme dhe falas… Çfarë mund të dëshironi më shumë!

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Më shumë informacion - Motion FX shton efekte të shkëlqyera në video dhe foto


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.