DeskConnect ju lejon të transferoni përmbajtje nga Mac në iPhone ose anasjelltas

lidhja e tavolinës-0

Ky aplikacion është me të vërtetë interesant për shkak të funksionit që përmbush, domethënë siç mund ta dini tashmë, iOS është një sistem me kufizime në lidhje me atë për të ndarë 'informacionin' referohet, megjithëse është përmirësuar me kalimin e kohës duke shtuar rrjete sociale, Airdrop dhe më shumë mundësi, përsëri nuk mund të krahasohet në këtë aspekt me konkurrencën.

Sidoqoftë DeskConnect do të na ndihmojë ta bëjmë detyrën më të lehtë, duke pasur mundësinë që të jemi në gjendje ta shkarkojmë atë në një krejtësisht falas nga të dy App Store, për të dy Mac dhe iOS.

Gjëja e parë që programi na pyet kur e ekzekutojmë është të krijojmë një llogari me një email dhe fjalëkalim të zgjedhur nga ne, si në pajisjen iOS ashtu edhe në Mac në mënyrë që gjithçka ne duam të ndajmë nga njëri në tjetrin dhe me valë të jetë i menjëhershëm.

lidhja e tavolinës-1

Në çdo rast, opsionet, edhe pse disa, janë gjithashtu të kufizuara në dërgimin foto, clipboard, url të faqeve të internetit dhe llojeve të caktuara të dokumenteve.

Kjo nëse qëndrojmë rreptësisht në dërgimin e skedarëve dhe lidhjeve, por pjesa pozitive është se programi është i integruar edhe në menunë dytësore të aplikacioneve të tjera në Mac-in tuaj, kështu që nëse dëshironi të telefononi një kontakt mund ta bëni përmes DeskConnect në Aplikacioni 'Kontaktet' dhe ju do të shihni opsionin për të dërguar thirrjen në iPhone tuaj ose thjesht të shënoni vendndodhjen e një vendi në Hartë dhe ai do t'ju dërgojë gjithsesi.

lidhja e tavolinës-2

Me pak fjalë, nuk kontribuon asgjë përtej asaj që lejon Apple, por duke qenë plotësisht i lirë dhe duke e parë atë personalisht punon mjaft mire, Unë mendoj se ia vlen ta provoni.

Më shumë informacion - GifGrabber, mënyra më e lehtë për të gjeneruar gif të animuar në OS X

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David dijo

  Kur thotë "e kufizuar kur dërgoni fotografi" do të thotë që nuk mund të dërgoj ose është më e vështirë të dërgohet, unë dua që fotografitë që bëj në iPhone të kalojnë direkt në kompjuterin tim por nuk kam versionin 9 të iphoto kështu që se mund të bëhet direkt ... A mund të jetë ky aplikacion një mundësi për atë që dua?.? Faleminderit për përgjigjen tuaj

  1.    Miguel Angel Juncos dijo

   Me kufizim, dua të them që nuk do të jeni në gjendje të transferoni asnjë lloj skedari (lojëra, aplikacione…), por kur hapni iPhone tuaj për të transferuar përmbajtje, ai do t'ju japë vetëm mundësinë për të transferuar foto, url, dokumente…. Pra, nëse doni që ajo të kalojë foto, do të jetë plotësisht e vlefshme.

   Kërkesa e vetme është që të keni të instaluar OS X 10.6 ose më të lartë.

   1.    David dijo

    Faleminderit mik, unë tashmë e provova, ky opsion i shkëlqyeshëm për të dërguar faqe direkt dhe përmbajtjen e clipboard, një mundësi e mirë për transport të shpejtë.

 2.   Carmen oliveros dijo

  Përshëndetje. Unë e instalova atë në iphone, ipad dhe macbook tim, unë mund të dërgoj skedarë nga iphone, ipad në mac tim, por mac tim në pajisjet e tjera nuk mundem… pse? Faleminderit paraprakisht