Apple Remote Desktop për Mac është azhurnuar

Tryezë e largët e mollës

Disa minuta më parë u raportua se Apple ka azhurnuar aplikacionin Apple Remote Desktop.

E njëjta, është azhurnuar në versionin 3.7.2., duke përfshirë përmirësime në besueshmërinë, përdorshmërinë dhe pajtueshmërinë e përgjithshme.

Apple Remote Desktop është aplikacioni më i mirë që Apple ju vë në dispozicion për të menaxhuar kompjuterët Mac në rrjetin tuaj. Shpërndani softuerin, siguroni ndihmë në kohë reale në internet për përdoruesit përfundimtarë, krijoni raporte të hollësishme të pajisjeve dhe automatizoni detyrat e menaxhimit rutinë, të gjitha nga Mac-i juaj.

Ky azhurnim rekomandohet për përdoruesit e Apple Remote Desktop dhe adreson disa çështje që lidhen me besueshmërinë e përgjithshme, lehtësinë e përdorimit dhe pajtueshmërinë. Ky azhurnim gjithashtu ofron:

 • Çështje e rregulluar e skanerit fiks duke bërë që të shfaqen adresa të gabuara IP.
 • Ndryshimet për të parë renditjen e ekraneve në mënyrën shumë-vëzhguese.
 • Mbështetje për OS X Mavericks.
 • Kopjoni dhe ngjisni automatikisht midis kompjuterëve lokalë dhe të largët.
 • Mbështetje e përmirësuar për sistemet Mac me shfaqje të shumta dhe adresa të shumta IP.
 • Përmirësimi i shumë-vëzhgimit me mbështetjen e gjestit për rrëshqitje midis ekraneve.
 • Përmirëson besueshmërinë e përgjithshme të aplikacioneve të largëta të desktopit dhe seancave të ndarjes së ekranit.

Aplikacioni Apple Remote Desktop është i disponueshëm në Mac App Store me një çmim prej 69.99 euro. Shtë një aplikacion që për përdoruesit normal nuk ka kuptim, por për përdoruesit e përparuar është një aplikacion shumë i fuqishëm dhe i përdorur gjerësisht nga teknikët.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.