Desktopi i Telegramit azhurnohet me funksione të reja

Disa ditë më parë, partneri im Jordi ju informoi për Azhurnimi i aplikacionit në Telegram për Mac, një nga dy aplikacionet që Telegram i vë në dispozicion të përdoruesve të Mac-së. Sot është radha jonë të flasim për lajmet që vijnë nga azhurnimi i aplikacionit tjetër: Desktopi i Telegramit.

Telegram na ofron dy aplikacione që na ofrojnë praktikisht të njëjtat funksione, por që janë krijuar për përdorime të ndryshme. Ndërsa versioni Desktop është krijuar për të përdorur shërbimin dhe për të përfituar sa më shumë nga funksionet që ofron, versioni normal është krijuar për të ruajtur komunikimet kryesisht.

Më poshtë po ju tregojmë se cilat janë lajmet që vijnë nga dora e së resë Azhurnimi i desktopit të Telegramit, numri i versionit të së cilës është 1.5:

Çfarë ka të re në versionin 1.5 të Telegram Desktop

 • Mbështetje për gjuhën e personalizuar: Krijoni në mënyrë kolektive një paketë gjuhësh të bazuar në re për Telegram duke përdorur Platformën tonë të Përkthimit dhe më pas aplikojeni atë në kohë reale.
 • Shkalla e ndërfaqes për ekranet e mëdha, deri në 300% (deri në 150% për shfaqjet e retinës macOS).
 • Vendosni "Numëroni mesazhet e palexuara" për tullumbace në ikonë, te Settings> Notifications. Çaktivizojeni atë për të treguar numrin e bisedave të palexuara, gjë që na lejon të dimë shpejt numrin e bisedave që kemi në pritje.
 • Mesazhet video mund të gjenden në Multimedia, pikërisht poshtë mesazheve zanore.
 • Mund të riprodhojmë mesazhe zanore dhe video me shpejtësi të dyfishtë me mënyrën 2X.
 • Ne mund të shtojmë komente kur ndajmë postime nga kanalet.
 • Shikoni të gjitha fotot dhe videot në Twitter dhe Instagram previews link.
 • Shtoni emoji në komentet multimediale.

Nëse ende nuk e keni inkurajuar veten të përdorni Telegram si platformën tuaj kryesore të komunikimit, sapo ta provoni, nuk do të jeni në gjendje ta ndaloni përdorimin e tij, veçanërisht nëse kaloni shumë orë para kompjuterit, pasi kjo do t'ju parandalojë të lini vazhdimisht atë që po bëni për të kontrolluar mesazhet e reja që keni marrë përmes platformës suaj të zakonshme të mesazheve, e cila ndoshta do të jetë WhatsApp.

Telegram Lite (Lidhja e AppStore)
Telegram Litefalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.