Viruse në OS X, Keynote në 21 Mars, foto nga Apple Campus 2, dhe më shumë. Më e mira e javës jam nga Mac

soydemac1v2

Këtë javë nuk mund të lëmë mënjanë njoftimin e pritshëm të fjalës kryesore të Apple për 21 të këtij muaji. Java filloi mjaft e fuqishme dhe në një farë mënyre "negative" pasi pashë lajmet e virus që preku OS X nga Transmetimi, një nga klientët më të mirë për Torrent. Në parim e gjithë kjo tashmë duhet të zgjidhet dhe tani nuk duhet të keni frikë nga virusi, por nëse doni të shihni të gjitha informacionet këtu lëmë lidhjen te lajmet.

Nga ana tjetër, java është përmirësuar deri në pikën që shihet e pritura njoftimi kryesorNë të cilin ne supozohemi të paraqesim iPhone SE së bashku me iPad Pro të ri 9,7 inç dhe ndoshta ndonjë befasi tjetër për këtë shpresojmë në formën e një MacBook. Krahas gjithë kësaj, java ka qenë e stërzgjatur përsa i përket beta-s së lëshuar nga Apple, kështu që mund të themi se kjo javë ka qenë shumë e plotë.

Si them unë në fillim ka qenë gjithashtu një javë beta dhe me preferencë e lëmë lidhjen në atë të OS X El CapitanMegjithëse ndryshimet janë minimale për sa i përket funksioneve ose mjeteve të reja, stabiliteti i sistemit është çelësi.

Rimëkëmbja-os x el capitan-0

Ne vazhdojmë me fotot e botuara në media në lidhje me ecurinë e punimeve në Campus 2 në California dhe ku mund të shihni vendosjen e spektakolarit kuvertë e auditorit ku do të mbahen fjalët kryesore nga viti 2017. Punimet vazhdojnë me shpejtësi dhe pritet kanë përfunduar fazën e parë deri në fund të vitit 2016.

Për të vazhduar nuk mund të injorojmë njoftimet e reja nga Microsoft dhe Surface. Apple ka një rival të ashpër ose më mirë, disa rivalë të cilët dëshirojnë të fitojnë pjesën e tregut për sa i përket shitjes së kompjuterëve (që Apple vazhdon të rritet) dhe vazhdoni me këto lëvizjet e marketingut.

libër-sipërfaqe-6

Dhe për të përfunduar këtë përmbledhje të javës së dytë të Marsit, ne ju lëmë me listën e Apple në të cilën ajo katalogon se si të vjela ose të vjetruara disa nga skuadrat e tij që janë mbi 6 vjeç. Padyshim që Mac-të e shtuar vazhdojnë të punojnë po aq mirë dhe do të vazhdojnë të veprojnë kështu, por tani ata humbin mbështetjen zyrtare të Apple.

E diela e mbarë për të gjithë!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Ramon dijo

    Përshëndetje. Unë kam kërkuar një mënyrë për t'i dërguar atij një privat por nuk ka qenë e mundur. Më pëlqen artikulli yt. Shkrimi i tij nuk bën. Kur thotë "E Vjela ose e Harruar" duhet të jetë "E Vjela ose e Harruar". Spanjishtja e shkruar është e tillë. Pershendetje