Apple do t'u japë miqve dhe familjeve blerjet brenda aplikacioneve të App Store

App Store

Siç e dini tashmë, aktualisht, nëse dëshironi, ju keni mundësinë t'i jepni dhurata kujtdo që dëshironi direkt nga App Store, si në iOS dhe macOS, kështu që të mund të blini çdo aplikacion të paguar, dhe duke futur në email emailin Apple ID e personit në fjalë, ju mund t'i jepni atyre mundësinë për të shkarkuar aplikacionin falas.

Sidoqoftë, problemi me këtë është se për shembull, deri më tani, e vërteta është se për pazar në aplikacion ose i integruar në vetë aplikacionet, nuk funksionoi, diçka që tashmë është duke u zgjidhur nga firma, në mënyrë që çdo përdorues të mund t'i japë dikujt tjetër atë që i duhet vërtet.

Dhurata pazar në aplikacion do të mbërrijë në App Store

Me këtë rast, siç kemi mundur të dimë falë MacRumors, E vërteta është se kohët e fundit nga Apple ata kanë azhurnuar disa dokumente të brendshëm në lidhje me App Store, dhe më interesantja nga e gjithë kjo është se, siç e përmendëm, duket se shumë shpejt përdoruesit do të jenë në gjendje të bëjnë dhurata nga blerjet e brendshme brenda aplikacioneve:

Aplikimet mund t'ju lejojnë t'u dhuroni njerëzve të tjerë sende që janë vërtetuar për blerje në aplikacion. Dhurata të tilla mund t'i kthehen blerësit origjinal dhe nuk mund të shkëmbehen nga personi që merr dhuratën.

Në këtë mënyrë, edhe pse është e vërtetë që iOS tashmë ka filluar të shoh disa tregues se kjo risi po vjen, e vërteta është se datat janë të panjohura, dhe më shumë për macOS, por gjëja më logjike do të ishte që gjatë ditëve të ardhshme do ta shohim, pasi që mund të bëhet edhe një dhuratë e mirë për Krishtlindje.

Tani, pavarësisht nga datat, nëse ata kanë azhurnuar që ne tashmë e dimë që mbërritja do të arrijë. Sigurisht, siç është raportuar, edhe pse është e vërtetë që mund të kërkoni një rimbursim mund të merret vetëm nga personi që ka paguar për dhuratën në fjalë, dhe gjithashtu duhet të keni parasysh gjatë gjithë kohës se nuk është e mundur të shkëmbeni dhurata për të tjerët ose gjëra të tilla.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.