Njihni në çdo kohë hapësirën që zënë aplikacionet tuaja me Folder Watcher

Në vitet e fundit, ne kemi parë se si shpejtësia e disqeve është rritur ndjeshëm, falë SSD-ve, por nga ana tjetër, ne gjithashtu kemi parë hapësirën e magazinimit që mund ta gjejmë natyrshëm në shumicën e kompjuterëve. deri në 128 GB si bazë.

Ndërsa është e vërtetë që në sajë të shërbimeve të magazinimit në re, nuk na duhet shumë më shumë hapësirëNë më shumë se një rast, ne me siguri kemi parë se si kompjuteri ynë brenda natës na tregon mesazhin e lumtur që hapësira në diskun e ngurtë është zvogëluar dhe ne duhet të pastrojmë.

Final Cut është një specialist në këtë drejtim nëse nuk jemi të kujdesshëm për të punuar me një hard disk të jashtëm, pasi që secili projekt, varësisht nga zgjidhja e tij, mund të zërë një marrëzi të vërtetë. Memoria e fshehtë e Safari, si shfletuesit e tjerë, gjithashtu mund të rritet me kalimin e kohës, si dhe regjistrat e ndryshëm të macOS. Përdorimi i këtyre dosjeve në mënyrë të pavarur është një sherr, pasi nganjëherë nuk mbajmë mend se ku do të procedojnë për t'i fshirë ato.

Falë aplikacionit Folder Watcher, ne mundemi kontrolloni me një shikim se cila është hapësira që ata po zënë në hard diskun tonë dhe rastësisht fshini ato ose zhvendosni të gjithë përmbajtjen në ndonjë njësi tjetër. Folder Watcher është në dispozicion për shkarkim plotësisht falas përmes lidhjes që unë lë në fund të këtij artikulli dhe nuk na ofron asnjë lloj blerjeje në aplikacion për të përmirësuar ose zgjeruar funksionet që na ofron.

Folder Watcher mbështet OS X 10.7 ose më të lartë, mbështet procesorë 64-bit. Nëse dëshironi të keni kontroll gjatë gjithë kohës kur disku juaj i ngurtë mbushet, Folder Watcher është një aplikacion që duhet ta keni instaluar tashmë në kompjuterin tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.