Njihuni me 'Better', fushata e re reklamuese e Apple e rrëfyer nga Tim Cook

Ad-më mirë

Siç e dini, Apple, vit pas viti, është më i përkushtuar në kujdesin për mjedisin. Kohët e fundit, siç e kemi përmendur tashmë në një artikull tjetër, Apple u dha një dallim nga Greenpeace për veprimet e saj në për për të krijuar ndikimin sa më pak të mundshëm mjedisor.

Përveç kësaj, nesër, 22 Prill, në dyqanet e saj festohet Dita e Tokës, duke lyer logot e tyre të gjelbra dhe duke filluar një fushatë për të mbledhur kompjutera të papërdorur. Duket se gjithçka është gati dhe sot ata lëshojnë në treg Fushata reklamuese 'Më e mirë' me diçka që nuk është parë kurrë, transmetuar nga vetë Tim Cook. Në videon e 'Better' mund të shohim se si ata bëjnë me kokë nesër 22 në datën që shfaqet në iPhone e reklamës.

Tashmë në kohën e tij Steve Jobs bëri zërin nga nga një reklamë Think DifferentMegjithëse nuk e pa kurrë dritën, megjithatë, sot Tim Cook ka pasur sukses. Kjo fushatë dëshiron të nxjerrë në pah përpjekjet që kompania po bën çdo ditë në mjediset e saj për t'i bërë ato sa më të respektueshme për mjedisin.

http://youtu.be/EdeVaT-zZt4

Ata kanë lansuar videon që ne ju bashkëngjisim si dhe një faqe në internet të plotë ku shpjegohen veprimet që ata po kryejnë. E vërteta është se është një faqe në internet që ia vlen të shihet dhe analizohet meqenëse tregon procese vërtet interesante. Kjo Apple ka zbatuar në objektet e saj pasi ne ju kemi informuar gjatë muajve në artikuj të tillë si qendrat e të dhënave të mundësuara nga njëqind përqind e energjisë së rinovueshme.

Ne ju inkurajojmë që të hyni në faqen e internetit të aktivizuar për këtë qëllim dhe të mësoni në lidhje me arritjet që Apple ka arritur në lidhje me kursimin e energjisë dhe për këtë arsye angazhimin ndaj mjedisit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.