Diagrami përzieni aplikacionin për të krijuar diagrame në Mac

diagrami

Sot do të shohim një tjetër nga tre aplikacionet që shkarkuam falas fundjavën e kaluar. Ky aplikacion i quajtur Diagrammix na lejon të krijojmë në mënyrë efikase, të shpejtë dhe të lehtë një larmi diagrame interesante në Mac-in tonë.

Oneshtë një nga ato aplikacione që mund t'ju vijnë në ndihmë të bëjmë prezantimet tona në formën e një diagrami dhe ai me të vërtetë ka mundësi të detajuara mirë në kolonat e tij, si dhe përmban shumë opsione dhe na lejon t'i ruajmë ose shtypim ato lehtësisht.

Së pari si gjithmonë duhet të hyjmë në Mac App Sotre, të shkarkojmë aplikacionin dhe ta instalojmë. Pasi ta kemi instaluar në Mac-in tonë, ne e hapim atë dhe është vetëm një çështje e zgjedhjes midis modeleve të diagramit që aplikacioni na ofron dhe shtimi i balonave, shigjetave, vizatimeve ose grafikëve që duam për diagramin tonë. Për ta, ne thjesht duhet të klikojmë dy herë mbi ta dhe ato do të vendosen në rrjetin qendror, ku ne mund t'i modifikojmë me lehtësi.

Këtu kemi lënë një i vogel, mostër e thjeshtë dhe e shpejtë e asaj që mund të bëjmë me të në çdo Mac. Ne e kemi bërë këtë diagram pa pasur shumë ide se si ta përdorim aplikacionin në një kohë shumë të shkurtër dhe pa hyrë shumë në mundësitë e vërteta që na lejon ky aplikacion.

diagrami-3

Renditur në Mac App Store për dizajn grafik dhe i disponueshëm për instalim nga Mac OS X 10.5 ose më i lartë, mund të themi se është pa dyshim një mjet i plotë dhe shumë interesant për të gjithë ata që bëjnë këtë lloj diagrami në baza ditore.

Ky aplikacion hyri në fundjavën e kaluar si falas dhe e merr gjithë këtë javë me një çmim prej 8,99 € Për të promovuar veten dhe për të marrë një numër të mirë të shkarkimeve, e vetmja që mund të gjejmë është gjuha e zakonshme language Gjuha e Servantesit nuk përfshihet në opsionet e aplikimit.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Më shumë informacion - Singlemizer heq kopjimet nga Mac juaj


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.