DigiTimes këmbëngul: AirPods Pro i ri 'Lite' do të dalë në prodhim në tremujorin e dytë

AirPods Pro

Mbetet vetëm të presësh datën zyrtare të mbërrijë, por sipas mediumi i mirënjohur DigiTimes, AirPods Pro Lite i ri, do të dalë në prodhim në fillim të tremujorit të dytë të këtij viti. Në çdo rast fillimi i prodhimit masiv do të bëhet në fund të tremujorit të parë, kështu që ne jemi afër.

Sipas vetë botimit tajvanez, AirPods Pro i ri «Lite» do të fillojë prodhimin së shpejti kështu që ne duhet të jemi të vëmendshëm ndaj mundësisë që kompania t'i paraqesë ato më shpejt sesa shumë prej nesh presin. Në të vërtetë nuk ka asgjë të konfirmuar zyrtarisht, por këmbëngulja për këtë çështje sugjeron që ne jemi më pranë tyre se kurrë.

Prilli do të ishte muaji i zgjedhur për të filluar prodhimin masiv të këtyre kufjeve të reja inteligjente dhe disa furnizues të përbërësve do të jenë të gatshëm të fillojnë prodhimin e këtyre kufjeve pa tel. Ky version i AirPods po quhet "Lite" në shumicën e mediave, por është e vërtetë që emri zyrtar është i panjohur të pajisjes.

E vetmja gjë që ata nuk do të shtojnë në versionin aktual është anulimi i zhurmës, diçka që me të vërtetë nuk e kuptojmë kur shikojmë kufjet që ata kanë në katalogun e tyre. Dhe është që AirPods normalë, pa Pro, mund të jenë kandidatë të përsosur për ata që nuk duan anulimin e zhurmës, por duket se kjo nuk mjafton për DigiTimes që vazhdon të këmbëngulë në modelin e ri. Ne nuk dyshojmë në burimet e këtij mediumi, por gjithçka duket disi e çuditshme duke marrë parasysh numrin e kufjeve pa tel që Apple ka në katalogun e saj tani. A mendoni se Apple mund t’i lëshojë këto AirPods Pro Lite?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.