DigiTimes këmbëngul në modelin e ri MacBook Air për këtë vit

MacBook-Air-2018

Nuk është diçka që na vjen përsëri tani dhe është se ka kohë që flitet për lansimin e një modeli të ri MacBook Air, tani sipas mediumit DigiTimes, prodhimi i këtyre pajisjeve bie mbi Quanta.

Për ata që nuk e dinë, Quanta është një prodhues në Tajvan, është një nga furnizuesit e parë të Mac. Në këtë rast, ajo është emëruar si personi i ngarkuar me prodhimin e pajisjeve të reja për këtë vit që do të mbërrijë gjatë muajit Tetori dhe ajo Ata do të mbeten si modelet e hyrjes falë çmimit të tyre të ulët.  

Ming Chi Kuo MacBook Air 2018

Çmimi do të ishte më pak se $ 1.000

Ky do të ishte çmimi që ne do të dëshironim të shihnim për modelin MacBook 12 inç, i cili besojmë se duhet të jetë modeli i hyrjes, por të gjitha bastet dhe thashethemet vendosin një MacBook Air në atë vend dhe më duket se është një gabim në këtë pikë të blesh një MacBook pa ekran Retina, ndër shumë të tjera.

Por thashethemet nuk flasin qartë dhe gjithashtu ato janë akoma thashetheme. Në këtë rast, ajo që duhet të bëjmë është të presim pak më shumë dhe të shohim rrugën që Apple më në fund zgjedh për hyrjen e saj MacBook.A do të qëndroni me një dizajn të vjetëruar si MacBook Air? ose kundër A do të lançoni një MacBook 12 inç me një çmim hyrje më pak se $ 1.000? E gjithë kjo është ajo që duhet të shohim para fundit të këtij viti dhe duket se Air vjetër ka të gjitha fletët e votimit për të qëndruar të paktën edhe një vit në katalogun e Apple. Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë në fund.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.