DigiTimes thotë se 16 ″ MacBook Pro do të mbërrijë në fund të Tetorit

Macbook Retina

Dhe është që në mungesë të një rasti zyrtar në Apple ata mund të bëjnë atë që shumë përdorues dhe ndjekës të Apple tashmë e dinë, e cila është një azhurnim "i heshtur" i produkteve në faqen e tyre të internetit. Sipas mediumit të njohur DigiTimes, Apple do të lançojë MacBook Pro 16 inç më vonë këtë muaj në tetor 2019.

Lajmet nuk janë të reja, kemi folur për këtë më shumë sesa të jetë e mundur për një kohë të gjatë. Dhe është se mes shumë thashethemeve që ne kemi qenë duke lëvizur këto ditë, ai i MacBook Pro me një ekran 16 inç, me më pak vizore, është një nga ato që përsëriten. Ne gjithashtu mund të shohim Apple TV të ri.

Artikulli i lidhur:
Data kryesore u kalua në muajin tetor

Shumë prej nesh mendojnë se nëse ftesat për kryefjalën e supozuar nuk lançohen sot deri në fund të këtij muaji, ne do t'i shohim ato dhe për këtë arsye të gjitha produktet që do të lançohen (nëse lëshohen) do të kalonin përmes një azhurnim i heshtur më shumë sesa dihet nga përdoruesit e Apple për një kohë të gjatë. Thjesht mbërritja e produkteve të reja në internet i bën të gjitha mediat të lëshojnë lajmet dhe kjo është ajo, nuk ka një fjalim kryesor. Në çdo rast, thashethemet dhe informacionet që gjenden edhe në kodin macOS Catalina në versionin e saj beta tregojnë ekzistencën e kësaj pajisje, kështu që në teori ajo do të ishte afër lëshimit.

Në këtë rast DigiTimes paralajmëroni se kjo pajisje e re do të shtojë përsëri tastierën me mekanizëm gërshërë duke lënë mënjanë tastierën e diskutueshme të fluturave. Përveç kësaj, thuhet se prodhuesi tajvanez Quanta Computer tashmë ka filluar të bëjë dërgesa masive të këtyre MacBook Pro të reja 16 inç, kështu që ato pritet të mbërrijnë në fund të këtij muaji tetor në dyqane. Sipas disa analistëve, rezolucioni i kësaj pajisje të re do të jetë 3.072 x 1.920 pixel. Ne do të shohim se si përfundon e gjitha kjo dhe nëse lëshohet përfundimisht si një azhurnim në internet ose kemi një ngjarje të Apple me një prezantim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.