Disa AirPods marrin flakë në Florida

AirPods

Lajme që mbërrijnë sot në lidhje me AirPods. Kufjet pa tel të hapur nga kompania me bazë në Cupertino kanë pasur një pritje të shkëlqyeshme në treg gjatë vitit të kaluar. Por lajmet për një gjykim i pësuar dje nga një qytetar i Florida-s, mban inxhinierët me bazë në Silicon Valley.

Me sa duket, Jason Colon, një përdorues i AirPod që banon në Florida, po përdorte kufjet e tij të reja ndërsa po luante sporte në palestër kur ata papritmas filluan të mos funksiononin dhe dyshohet, sipas llogarisë së tij, tymi i bardhë filloi të dilte nga njëri prej tyre.

Sipas Jason, ai u frikësua dhe e la pajisjen në një nga makinat e palestrës ndërsa shkoi për të marrë ndihmë. Kur u kthye, njëra nga kufjet u gjet e karbonizuar dhe e shkatërruar totalisht. Dhe kështu ai i tha një prej mediave që i bëri jehonë lajmit, në këtë rast një kanali televiziv, Kanali 8:

Tashmë ishte kështu. Tashmë ishte shkatërruar. Nuk e pashë të ndodhte, por kur arrita atje, ajo tashmë ishte skuqur! Ju mund të shihni dëmin që flakët i kanë shkaktuar njërit prej tyre ".

Për fat të keq, duket se askush tjetër nuk ishte në palestër në atë kohë, kështu që mund të jetë edhe më e vështirë të kuptohet saktësisht se çfarë ka ndodhur. Ky raport do të jetë i pari që do të flasë për këtë lloj problemi në Apple AirPods, dhe Duket se mund të shkaktohet nga një defekt në baterinë e produktit.

Siç e dimë, produktet e tjera kanë pësuar probleme të ngjashme dhe shkaku në shumicën e rasteve ka qenë një dështim i baterisë që ata montojnë.

Apple aktualisht po studion atë që ka ndodhur dhe do të kërkojë një shpjegim të asaj që ka ndodhur, veçanërisht për të shmangur incidentet në të ardhmen. Sidoqoftë, nga kompania kaliforniane ata dërgojnë një mesazh sigurues se është vetëm një rast i izoluar dhe se produkti, i cili është shitur masivisht, nuk ka raportuar probleme të ngjashme askund tjetër në botë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.