Disa dyqane Apple tashmë ju lejojnë të provoni AirPods para se t'i blini ato

AirPods Pro

Disa dyqane Apple tashmë ju lejojnë të ktheheni te përpiqem AirPods para se t'i blini. Ky lajm nuk do të kishte më shumë rëndësi në një kontekst tjetër, por nëse marrim parasysh arsyen pse diçka kaq e thjeshtë sa ajo ishte e ndaluar, pandemia e lumtur COVID-19, e vërteta është se është për të qenë i lumtur të lexosh titullin.

Ka një vit që kur ata filluan t'i mbyllnin sistematikisht të gjitha Apple Store nëpër botë për shkak të pandemisë. Pasi u mbyllën për një kohë, varësisht nga zona, ata filluan të rihapen me masa sigurie anti-ngjitëse që nuk ishin parë më parë. Pra, ky gjest i thjeshtë për të qenë në gjendje të provojmë AirPods në dyqan është një shenjë se ne tashmë jemi duke mundur virusin.

Disa dyqane Apple tashmë po i kthehen normalitetit relativ dhe ata kanë filluar të qetësojnë masat e rrepta anti-covid që i kanë munduar që nga rihapja e tyre pas periudhës së burgosjes. Një shembull i kësaj është që në disa dyqane të Apple mund të provoni edhe disa AirPods për të dëgjuar cilësinë e tyre të zërit ose për tu vendosur në vesh para se të blini.

Apple ndërpreu lejimin e klientëve të provonin kufjet në dyqanet e Apple kur koronavirus ajo filloi të përhapet vitin e kaluar. Kompania tani po lejon disa teste në SH.B.A. dhe vende të tjera në dyqanet që janë të hapura për vizita ose me takim ose me shëtitje. Të jesh në gjendje të provosh AirPods tashmë ka qenë në dispozicion në vende të caktuara në Azi për muaj me radhë.

Dyqanet në Kinë ishin të parat

Të parët që e bënë këtë ishin ata të Kinë, e ndjekur nga një vend tjetër, ku pandemia është kontrolluar fort për disa kohë. Falë fushatës intensive të vaksinimit kundër COVID-19 që po kryhet në SH.B.A., lejon disa koncesione të sigurisë kundër virusit. Duhet të mbahet mend se pothuajse 50% e popullsisë amerikane tashmë është vaksinuar kundër COVID-19.

Shpresojmë që titulli i lajmit së shpejti do të jetë i zbatueshëm në vendin tonë. Dhe jo sepse është e rëndësishme të mund të provoni kufje para se t'i blini, sepse mund t'i blini ato në internet, dhe nëse nuk ju kënaqin, ktheni ato, por kuptimi shumë i rëndësishëm i detajit, një tjetër që tregon kthimin te normaliteti i shumëpritur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.