Disa nga imazhet nga Kyoto Apple Store në Shijō Dori

Dyqani i ri hapi dyert këtë fundjavë dhe Apple e nxjerr gjoksin nga hapja me një seri imazhesh që mund t'i shohim në faqen e saj të internetit. Në këtë rast, dyqani që ka të gjithë përbërësit e dyqanit të ri Apple, u ofroi të pranishmëve një pritje të ngrohtë me tipiken tashmë këmisha përkujtimore për inaugurimet, disa kunja dhe afishe.

Në këtë rast dyqani ka më shumë se 100 punonjës të ekipit Apple Kyoto dhe këto kanë ardhur nga pjesë të ndryshme të botës dhe flasin 12 gjuhë në mënyrë që të mund të marrin pjesë në të gjithë ata që vizitojnë dyqanin. Apple po bën një investim të rëndësishëm në dyqanet në Japoni, duke hapur dyqane të reja dhe duke rimodeluar disa nga ato ekzistuese, supozohet të jetë një treg i rëndësishëm për ta dhe për këtë arsye ata duhet të investojnë në vend.

La Foto Galeria është me të vërtetë gjëja e rëndësishme në këtë artikull kështu që le t'i shohim ato. Në këtë rast, këto janë fotografi të marra nga kompania të njëjtën të shtunë në dyqan:

Ne jemi të bindur se do të jetë një nga dyqanet kryesore të kompanisë në vend, meqenëse është në zemër të arteries kryesore tregtare të Kiotos. Linja e klientëve ditën e hapjes shtrihej në 10 blloqe përgjatë Shijō Dori, të gjithë duke shpresuar të vizitonin dyqanin e parë Apple në Kioto, një nga qendrat kulturore dhe teknologjike të Japonisë. Falas Sot në sesionet e Apple për fotografi, muzikë, programim do të mbahen në dyqan dhe, natyrisht, produktet e firmës do të shiten.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.