Disa përdorues të HomePod pretendojnë se me versionin 14.6 ata kanë ndaluar punën

Apple lançon HomePod

Apple konfirmoi disa muaj më parë se HomePod nuk kishte qenë aq i suksesshëm sa kompania shpresonte dhe e tërhoqi atë nga qarkullimi, duke e lënë stokun të mbarojë përfundimisht pa lëshuar një pasardhës të së njëjtës cilësi, mini HomePod duke qenë basti i vetëm i Apple në këtë drejtim.

Disa ditë më parë, ju informuam për problemet e ngrohjes të cilët po e përjetonin këtë pajisje me versionin 15 të HomePod, një version që është në beta. Për fat të keq, Nuk është problemi i vetëm që preket nga HomePod i Apple.

Një lexues i 9to5Mac pretendon se një nga dy HomePods që ai kishte lidhur me Apple TV, u menaxhua nga versioni 14.6 dhe ka ndaluar punën plotësisht dhe tani, nuk e ka marrë përsëri për të punuar.

Ju kontaktuat me mbështetjen e Apple por ata nuk ju ofrojnë ndonjë zgjidhje në këtë drejtim, pasi që duke qenë 18 muajsh, është jashtë periudhës së garancisë, duke qenë zgjidhja e vetme për të blerë një të re. (Në Shtetet e Bashkuara, garancia është vetëm një vit dhe punësimi i Apple Care është e vetmja mundësi për të zgjatur këtë periudhë).

Një përdorues tjetër, i cili pretendon të ketë 19 HomePods, Unë kisha 7 prej tyre duke përdorur versionin 15 në beta dhe 3 të tjerë në versionin 14.6. 3 modelet që menaxhohen nga versioni 14.6 ata kanë ndaluar punën. Ky përdorues përdori edhe ata të lidhur me Apple TV.

En Reddit hasëm në një përdorues tjetër duke pretenduar se ai kishte 2 HomePod të lidhur me Apple TV me versionin 14.6 dhe njëri prej tyre ka ndaluar punën ndërsa tjetri vazhdon të punojë normalisht.

Nëse shikojmë të tre rastet, shohim se si të gjithë HomePods me versionin 14.6 ishin të lidhur me një TV Apple me tvOS 14.6, kështu që ka të ngjarë që problemi të gjendet kur çiftoni të dy produktet.

Për tani Apple nuk e ka njohur zyrtarisht problemin, Kështu që zgjidhja e vetme për përdoruesit pajisja e të cilëve është jashtë garancisë është të paguajnë 280 euro që kushton për ta zëvendësuar atë me një të re, ose të përdorin Apple Care nëse e kishin punësuar më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.