Disa përdorues të Apple TV kanë probleme me versionin tvOS 13

Apple-TV4k

Aplikacioni Apple TV TV vepron si një lidhje për të unifikuar përmbajtjen e instaluar të aplikacioneve video të palëve të treta, kanaleve Apple TV dhe blerjeve të iTunes. Së shpejti do të kemi qasje në shfaqje dhe filma nga Apple TV + dhe Arcade me mollë. Ky aplikacion duket se po u jep disa përdoruesve probleme të caktuara.

Problemi nuk është me vetë pajisjen, nëse jo çfarë po ndodh në ata që kanë instaluar versionin e ri të softuerit, tvOS 13 dhe duket se për momentin nuk ka zgjidhje.

Problemi me Apple TV duket se është për shkak të tvOS 13

Me tvOS 13, aplikacioni Apple TV TV u ridizenjua duke shtuar veçori të reja dhe me sa duket kjo është ajo që po shkakton probleme për disa përdorues. Për shkak se këto po prekin pajisjet Apple TV HD por edhe 4K. Nuk është një problem që prek të gjithë përdoruesit, por ndikon mjaftueshëm saqë Apple duhet të shqetësohet për të.

Një problem që shkakton Kur shfletoni aplikacionin, ajo prishet dhe ndalet së funksionuari. Kjo situatë duhet të zgjidhet së shpejti, sepse ka dhjetë ditë deri në premierën e Apple TV +, dhe aplikacioni televiziv është ai që do të na ndihmojë të shijojmë të gjitha serialet dhe filmat që pritet të revolucionarizojnë panoramën e videos sipas kërkesës. Për shembull Dickinson ose Shfaqja e Mëngjesit.

Edhe pse aktualisht jemi në zhvillim e tvOS 13.2, asgjë nuk është gjetur për të treguar se problemi mund të korrigjohet. Prandaj, mos mendoni se instalimi i beta-s mund të zgjidhë papritur problemin që mund të vuani. Për më tepër, disa të reja mund të gjenerohen, sepse në fund të fundit është një beta. Për të mirën dhe të keqen. 

Ju nuk mund të jeni duke përjetuar ndonjë problem me Apple TV tuaj nëse keni të instaluar versionin e ri të softuerit. Nëse po, mos u shqetëso, nuk ka pse të lindë. Sidoqoftë, nëse jeni nga ata që kanë vërejtur se nuk po shkon mirë, Tani për tani, duhet të presim që Apple të marrë përsipër dhe të lëshojë një copë toke për ta rregulluar atë. Tani për tani nuk ka asnjë tjetër që të presë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.