Disa porosi të AirTags janë duke u avancuar

Apple AirTag paraqiti

Disa orë më parë kemi komentuar po ky artikull se AirTags të Apple po merrnin vonesa në kohën e dorëzimit tek blerësit e tyre. Këtë herë do të flasim për të kundërtën, përdoruesit që nuk e lanë blerjen në ditën e fillimit të saj ose ditët në vijim do të merrnin njoftimet nga kompanitë e transportit paraprakisht për mbërritjen e porosisë tuaj.

Ne kemi qenë në gjendje ta verifikojmë këtë në bisedën tonë Telegram #podcastApple në të cilën disa përdorues kanë marrë njoftime nga kompania e transportit me mbërritja e produktit tuaj për ditën tjetër 28, te merkuren tjeter.

Shumica e këtyre përdoruesve kishin porosinë të caktuar të Premten e ardhshme, 30 Prill. Në këtë rast, duket se mund të mbërrijë pak më herët sesa pritej nga vetë kompania Cupertino. Logjikisht kjo nuk u ndodh të gjithë përdoruesve të cilët kanë blerë AirTags por kanë blerë disa dhe nuk sugjerohet që dërgesat pasuese mund të marrin përparime të konsiderueshme në kohën e dorëzimit, ne do të shohim.

Siç kemi komentuar më parë, revolucioni kelt duket se ka arritur te përdoruesit e Apple me një valë të madhe, përdoruesit po kthehen për të blerë të këtij produkti të lançuar nga kompania në 20 Prill. Ndoshta shumë nga këta përdorues e bëjnë blerjen përgjithmonë kurioz dhe për shkak se çmimi i tij është mjaft i ngjashëm me atë të pajisjeve të tjera që ofrojnë të njëjtën funksionalitet si AirTags por me disa ndryshime të dukshme që e bëjnë majën e ekuilibrit drejt produktit të vetë firmës Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   JM dijo

  Unë kam qenë një nga ata që kam marrë SMS nga DHL, por sot kam marrë një SMS tjetër me këtë tekst:

  «I dashur klient i APPLE, Le të kërkojmë falje për shqetësimin e marrjes gabimisht të një Teksti nga DHL për porosinë tuaj APPLE. Ju lutemi, mos e përfillni dhe verifikoni porosinë tuaj origjinale të APPLE. Faleminderit "

  1.    Jordi Gimenez dijo

   JM e vërtetë

   duket se ishte një "dështim" i DHL ...

   Përshëndetje!