Disa truke të thjeshta për PhotoBooth dhe Dock.

Përveç që më pëlqen Dock në njërën anë më mirë për të përfituar më mirë nga ekrani panoramik i MacBook Pro, më pëlqen të heq efektin e zmadhimit pasi bëhet disi i bezdisshëm nëse kalon pragun pasi duhet të kthehesh përsëri me miun për ta hequr atë ose mirë ngadalësohet kur përdorni desktopin në distancë.

Truku që ai komenton Flavio në Promac Konsiston në zmadhimin e çaktivizuar por nëse në ndonjë moment të caktuar dëshironi të tregoni efektin ose ta përdorni, mund ta bëni duke shtypur Control + Shift ndërsa lëvizni treguesin në Dock. Mund ta çaktivizoni edhe me Control + Shift në rast se e keni të aktivizuar si parazgjedhje.

Një mashtrim tjetër i mirë është për Photo Booth: Ne mund të bëjmë një foto pa blic që bën ekrani duke shtypur Shift, ta ruajmë veten në pritje prej 3 sekondash duke shtypur Alt dhe gjithashtu mund të heqim dy gjërat duke shtypur shift + alt ndërsa klikojmë në butonin për të marrë foton menjëherë dhe pa flash.

Truket janë shumë të thjeshta, por shumë të mira, Fede.

-

Pd: Fede: Jam me Flavio sipas gjërave MB Retro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Pagar i vogël dijo

  E shkëlqyeshme, më duhej kabina e fotove, zgjerimi është mirë ta dijë.

  PD: Rastësisht, Fede është Argjentinas dhe punon në Barcelonë? Tashmë do të ishte një rastësi ... Në zyrën time ka një farë Fede, Argjentinas dhe Mac'ero ^^

 2.   alfdari dijo

  Unë kam një televizor me mollë, përmes një programi të quajtur frena dore kam arritur të regjistroj filmat e mi në formatin m4 që të shihen me Itune, megjithatë kur bëhet fjalë për ta transferuar atë në televizorin e mollës me anë të sinkronizimit, bëhet por imazhet bëjnë nuk duken mirë në rishikim me TV mollë ...
  A mund të më ndihmojë dikush duke treguar se si mund ta përmirësoj procesin e lëvizjes nga Itun në TV Apple ... faleminderit

 3.   jaca101 dijo

  Provoni të rrisni cilësinë në Brake, unë jam ai që përdor dhe është perfekt për ato që thoni. Unë marr M4V me një cilësi më se të arsyeshme, sigurisht asnjëherë më të lartë se burimi.

 4.   moi dijo

  Truket shumë të mira unë isha duke kërkuar për të në foto Kabinë se si për të hequr flash ose mirë të marrë një foto pa flash dhe nuk thotë as baba: O