Diskografia e Def Leppard tani është në dispozicion në Apple Music

Kohë pas kohe ne i bëjmë jehonë një grupi muzikor, ose këngëtar, që deri më sot nuk është ende i disponueshëm në shërbime të ndryshme muzikore të transmetuara si Apple Music, Spotify, Amazon Music Unlimited ... dhe por së fundmi Ju keni vendosur të merrni hapin e shpejtë, qoftë nga bindja, qoftë nga detyrimi.

Grupi i fundit që më në fund ka parë dritën dhe i ka dhënë përparësi shërbimeve muzikore transmetuese është Def lepard, një grup që na ofron diskografinë e tij, të disponueshëm përmes Universal Records, në Apple Music, Spotify, Amazon Music Unlimited, Google Music ...

Sipas deklaratave të Joe Elliot për TeamRock.com, drejtuesit e Universal Record kanë menduar ndryshe për katalogun streaming të bendit, i cili ka çuar në nënshkrimin e një marrëveshjeje dhe lëshimin e të gjithë katalogut të bendit., katalogu që është tashmë i disponueshëm që nga dje në shërbimet kryesore muzikore.

Ne u përpoqëm të bënim një marrëveshje shumë vite më parë, por nuk funksionoi, kështu që ne vetëm shpresojmë se ishte koha e përsosur. Etiketat e regjistrimeve ose çdo lloj organizate tjetër e këtij lloji, mbajnë të njëjtin emër por çdo 18 muaj përfaqësuesit mund të ndryshojnë.

Ne ishim me fat që njerëzit në Universal në këtë kohë ranë dakord për të bërë marrëveshjen. Ne u ulëm me ta dhe po shikonim të gjitha opsionet për të qenë në gjendje të bëjmë një marrëveshje të drejtë për të dy palët.

Apple Music ka lëshuar një ekskluzivitet të ri me titull "The Lost Session" që përfshin versione të drejtpërdrejta të këngëve si "Rock On" dhe "Bringin On the Hearbreak", të gjitha ato vijnë nga një seancë e regjistruar në 2006. Ne kurrë nuk do ta dimë nëse vendimi të fillosh të ofrosh repertorin e tij të gjerë është sepse më në fund Ata e kanë kuptuar që aktualisht mënyrat e vetme për të gjeneruar të ardhura janë përmes shërbimeve të transmetimit të muzikës ose duke kryer koncerte.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)