Disney azhurnon katalogun e tij të disponueshëm në iTunes Store në 4K falas

Dyqani iTunes Disney 4K

Shërbimet e transmetimit të videos janë bërë metoda më e rehatshme për të konsumuar çdo lloj përmbajtje, veçanërisht nëse flasim për serialet. Ndërsa është e vërtetë që të dy Netflix dhe Apple TV + na ofrojnë gjithashtu një katalog të gjerë të filmave origjinal, ky nuk është virtyti i tyre kryesor, kështu që ne jemi të detyruar t'i drejtohemi iTunes Store.

Nëse flasim për iTunes Store, duhet të flasim për Disney. Gjigandi i argëtimit sapo ka azhurnuar pothuajse të gjithë katalogun e disponueshëm në platformën e blerjes dhe blerjes së filmave të Apple duke shtuar mbështetje në cilësinë 4K dhe HDR, me të njëjtin çmim si deri më tani, kështu që nëse keni blerë tashmë ndonjë prej filmave të tyre në cilësi HD, versioni 4K tani është në dispozicion falas.

Disney ka azhurnuar rezolucionin e shumicës së filmave të saj të disponueshëm në iTunes Store falas, ashtu si edhe kompani të tjera të prodhimit që gjithashtu ofrojnë përmbajtjen e tyre në dyqanin Apple.

Filmat e Star Wars, Toy Story, Cars ... janë disa nga filmat tashmë të disponueshëm në 4K, megjithatë disa nga filmat Marvel janë ende të disponueshëm vetëm në rezolucion HD. Për të kontrolluar nëse filmi juaj i preferuar është i disponueshëm në 4K, duhet të kemi qasje në katalogun e disponueshëm përmes aplikacionit Apple TV nga Apple TV ose iOS dhe të kërkojmë emrin e filmit.

Në etiketat e filmit, 4K do të shfaqet nëse filmi është tashmë i disponueshëm në këtë rezolucion. Në vitin 2017, me fillimin e Apple TV 4K, Apple njoftoi se shumica e katalogut në dispozicion në iTunes Store do të azhurnohej në rezolucion 4K falasDisney duke qenë e vetmja që nuk e azhurnoi përmbajtjen e saj, padyshim sepse po e rezervonte atë mundësi për shërbimin e saj streaming video.

Ndërsa kjo veçori filloi fillimisht në Shtetet e Bashkuara, duket se pak nga pak po zgjerohet në më shumë vende, kështu që do të jetë çështje kohe para se të jetë në dispozicion edhe në vendin tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jorge dijo

    Sot ai është tashmë i disponueshëm në iTunes Spain, për shembull të gjithë ata nga Star Wars, ose Sirena e Vogël, të tjerët nuk kanë mbërritur ende si Piratët e Karaibeve ose shumë nga Pixar