Dëshironi një azhurnim për Keynote, Pages, and Numbers?

iWork për Luanin e Malit

A është e mundur që tre aplikacionet Apple Keynote, Faqet dhe Numrat, të azhurnohen kur të dalë në treg versioni i ri i sistemit operativ për Mac? Këto aplikacione zyrtare të Apple që fillimisht quheshin iWork, u lansuan në vitin 2009 dhe deri më sot ata ende nuk marrin një azhurnim vërtet të rëndësishëm.

Kur paketa e quajtur iWork '09 u zhduk për shkak të fillimit të Mac App Store me të cilin Apple promovoi përmbajtje dixhitale për Mac në janar 2011, këto tre shërbime u shitën veçmas dhe ende nuk marrin një azhurnim ose azhurnim që nga ajo kohë. Pyetja tjetër është: A do të shohim ndonjëherë një azhurnim të këtyre tre aplikacioneve të rëndësishme Mac?

Me siguri shumë nga ju po mendoni se Apple i ka azhurnuar ndonjëherë këto aplikacione, por në realitet keto ndryshime kane qene 'te vogla' dhe bëhet vetëm me detyrimin për t'u përshtatur me versionet e reja të sistemit operativ me një përmirësim të vogël në funksionet e tij, por asgjë me të vërtetë e rëndësishme as në ndërfaqen e saj dhe as në përdorimin e saj.

Shumë nga përdoruesit e këtij programi besojnë se një ndryshim nuk është i nevojshëm, por shumë të tjerë nëse duan një 'ngritje të mirë të fytyrës' dhe për mendimin tim do të ishte mirë nëse Apple do ta bënte atë, në fakt, unë jam pothuajse i bindur se një pjesë e prezantimi që do të kemi Ky program do të diskutohet në WWDC tjetër në San Francisco dhe mund të azhurnohet nga Apple. Të paktën kjo duket se tregon vetë kompaninë Cupertino (pa e thënë atë publikisht) për disa nga ofertat e punës që janë parë këtë vit.

Këto tre aplikacione Apple kryesojnë listën e Mac App Store pothuajse gjithmonë, kështu që mund të nxirret se ato janë të rëndësishme për përdoruesit, Nëse marrim parasysh gjithashtu që Microsoft Office ka ndaluar mbështetjen e iOS, këto tre aplikacione bëhen thelbësore në iPad ose iPhone dhe për këtë arsye përfundojnë të jenë shumë të dobishme edhe në Mac-et tona.

Ne do të shohim se çfarë përfundon të ndodhë me këto aplikacione dhe nëse Apple është në gjendje t'i përmirësojë ato në të ardhmen. Dhe ju, a mendoni se një ndryshim i madh është i domosdoshëm në to, apo do t'i linit pasi po përshtatin vetëm atë që është e nevojshme në mënyrë që të përshtaten në sistemin e ri operativ?

Më shumë informacion - A kishte të drejtë Apple me ridizenjimin e iMac të ri?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Fran dijo

  Mendoj se do të ishte e rëndësishme të përfshihen dy karakteristika:
  1- Të jetë në gjendje të ekzekutojë prezantime kryesore në një PC, diçka si e ekzekutueshme automatikisht. Keynote është jashtëzakonisht më "e bukur", elegante dhe më e lehtë për t'u përdorur sesa Powerpoint, por mund të ekzekutohet vetëm në mjedisin MAC. Tani për tani programet multiplatforme si PREZI mund të mbizotërojnë.
  2- Rritni shkallën e ndërveprimit, të ngjashme me PREZI.
  Kjo do të ishte vërtet një nxitje për Keynote.