Dëshironi që Apple të integrojë modelin e ri të iMac në pjesën tjetër të MacBooks?

MacBook White

Unë kam marrë iMac-in e ri të prezantuar në Prillin e kaluar sugjeron që linja e kompjuterave MacBook mund të ndryshojë modelin më shpejt sesa më vonë miratimi si pjesë e ndryshimit të ngjyrave të reja, kornizave të reja bosh, etj.

Në këtë kuptim, pyetja është e qartë dhe është se shumë përdorues janë mësuar me kornizën e zezë të pajisjeve të Apple Edhe në iPhone, pavarësisht se ka ngjyra, kompania vazhdon të shtojë pjesën e përparme në të zezë, por kur të vijë iMac i ri, gjithçka duket se ka ndryshuar.

Një video e Maks Teknike botuar së fundmi flet drejtpërdrejt për mundësinë e keni një MacBook Air me korniza të bardha, kjo është diçka që mund të përfundojë duke mbërritur ose jo. Ne ndajmë videon që të mund të shihni mendimin e këtij kanali të njohur në YouTube:

Dëshironi një MacBook Air ose Pro me korniza të bardha?

Vazhdo përgjigjja ime për pyetjen është se personalisht pa i parë këto modele të reja iMac me kusht, korniza e bardhë nuk më bindi. Ngjyrat mund të jenë tërheqëse në pjesën e pasme, por mendoj se pjesa e përparme duhet të jetë e zezë. Disa MacBooks të vjetër kishin pjesën e përparme në të bardhë dhe Ajrin edhe në gri kështu që nuk është e paarsyeshme që ata të mendojnë për zbatimin e tij së shpejti në modelet e reja të MacBook.

Dhe me të vërtetë duket se shumë njerëz mund ta pëlqejnë këtë ndryshim në dizajn ose më saktë ngjyrën në pjesën e përparme të MacBook. Pra, nëse dëshironi ju mund t'i përgjigjeni pyetjes në seksionin e komenteve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   norman dijo

  Me kornizë të bardhë? Tani këtu afër. Lamtumirë apol.

 2.   Peter dijo

  Kornizat bosh janë një gabim i madh.
  Përveç faktit që asnjë prodhues nuk bën laptopë me korniza bosh, nuk ka asnjë arsye për ta bërë këtë. Beenshtë vërtetuar se ngjyra e errët e sfondit, e zeza është më e mira pasi është më e errëta, është ajo që jep ndjesinë më të mirë të kontrastit.

bool (e vërtetë)