Nëse do të hapni iMac tuaj 21 inç do t'ju duhet ky komplet afishesh

Sot e përfundojmë ditën me një artikull disi të veçantë dhe është se para disa ditësh pata kënaqësinë të isha në gjendje t'i jepja një shpejtësi më të madhe iMac nga një mik që instalon një hard disk të ngurtë 1TB në të. Për këtë unë duhej të hiqja ekranin e saj dhe për këtë arsye, Më janë dashur ngjitës të rinj që të mund ta lë në të njëjtën gjendje sikurse kur është hequr. 

IMac-et e viteve të fundit janë iMac-të më të hollë që përmirësuan karakteristikat e tyre në mënyrë të konsiderueshme. Një nga përmirësimet ishte ekrani i tij, i cili ishte ndërtuar në një copë, kështu që xhami nuk ishte më i bashkangjitur në mënyrë magnetike.

Për të qenë në gjendje të hyni në brendësinë e iMac nga viti 2012 në 2015, të cilat janë modelet që ne mbajmë deri më sot, shërbimi teknik duhet të vendosë nxehtësi në të gjithë buzën e tij për të zbutur ngjitësin me të cilin është ngjitur ekrani . Pasi ekrani të hiqet dhe hiqen të gjitha gjurmët e ngjitësit Ju vazhdoni ta rregulloni ose, si në rastin tim, të ndryshoni diskun rrotullues për një disk të ngurtë Samsung 1TB.

Pasi të keni kryer të gjithë procesin e ndryshimit të diskut të brendshëm, duhet të ngjisni përsëri ekranin dhe në atë moment është vendi ku duhet të merrni parasysh atë që unë paraqes në këtë artikull. Mund ta ngjisni me shirit të dyanshëm që duhet ta rregulloni në mënyrë që të jetë më e mira e mundshme, duke marrë parasysh që duhet të jetë shumë e imët. Shumë janë shërbimet teknike që përdorin markën 3M. 

Sidoqoftë, ndërsa kisha kohë, gjëja e parë që bëra ishte të kërkoja në rrjetë një komplet ngjitës për iMac 21 inç dhe kur kisha materialin në duar, kur isha kur fillova të ndërroj diskun. Unë rekomandoj 100% këtë mënyrë të ngjitjes së ekranit meqenëse ka qenë thjesht mbresëlënëse. Mund t'i gjeni në lidhja tjetër me një çmim prej 5'45 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Hugo Diaz dijo

  Dhe nëse kam një 27 inç: /

  1.    Fushat e Misraimit dijo

   Fatkeqësisht në Meksikë nuk kam qenë në gjendje të gjej ato shirita ngjitës, kjo më nxit që të jem në gjendje të ndryshoj DD mekanike për një solide të iMac tim 21.5 Mid 2014 1.4Ghz, pasi që nga Sierra ndihem shumë i ngadaltë duke filluar.

  2.    Imazhi i mbajtësit të vendit Pedro Gonzalez dijo

   Ju blini një imac prej 2000 dollarësh dhe blini gjënë më të rëndësishme në mënyrë që pajisjet tuaja të mos bien në Aliexpress, ju jeni një gjeni