Disk Doctor, një aplikacion që do të menaxhojë hapësirën tuaj në disk

Disk-Mjek-0

Disa ditë më parë ne tashmë kemi komentuar në një postim tjetër a aplikim me burim të hapur çfarë mund të skanoni diskun tuaj dhe kështu dini se ku po qëndroni llojet e ndryshme të skedarëve dhe cili aplikacion po i përdor ato, megjithatë ndërfaqja, edhe pse ishte mjaft e thjeshtë, dukej pak e punuar dhe nuk hierarkizohej sipas llojit, domethënë tregonte vetëm skedarët e lidhur me aplikacionin dhe ku ishin vendosur .

Disk Doctor është një aplikacion me pagesë por në mënyrë efektive do t'ju tregojë atë pjesë të asaj hapësire është e zënë nga memoria e fshehtë e aplikacionit, cilat janë skedarët e mëdhenj, shkarkimet (si tuajat ashtu edhe ato të postës suaj elektronike) ... kështu që do të jetë edhe më e lehtë të bësh hapësirë ​​me pak përpjekje.

Disk-Mjek-1

Gjëja e parë që ai na pyet është që ne të zgjedhim dosjen tonë të përdoruesit për të qenë në gjendje të analizojë përmbajtjen e diskut, diçka e thjeshtë që do të na marrë vetëm një moment për ta zgjedhur. Sapo të përfundojë, ai do të kërkojë automatikisht për të gjitha skedarët që mund të fshihen, edhe pse si gjithmonë në këtë lloj aplikacioni, do të këshillohemi të mbajmë një kopje rezervë të skedarëve të përmendur në rast gabimi, qoftë nga ana jonë kur i zgjedhim ato ose në programin e vet.

Disk-Mjek-2

Ai gjithashtu përfshin butona të veçantë për të parë përmbajtjen para se të vazhdoni ta fshini atë dhe të aktivizoni seksionet sipas rastit, në mënyrë praktike nuk duhet të ketë konfuzion në kohën e pastrimit. Disk Doctor mund të shkarkohet direkt nga Mac App Store me një çmim prej 2,69 € dhe bëhet një alternativë e shkëlqyeshme për të mbajtur larg diskun tonë dhe kjo mos u 'trash shumë' pa ditur si.

Më shumë informacion - Kontrolloni hapësirën e përdorur të diskut me Inventarin e Diskut X

Disk Doctor: System Cleaner (Lidhja e AppStore)
Mjeku i diskut: Pastruesi i sistemit2,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.