Dëshironi një bluzë Apple?

Disa dite me pare, Apple Store në të gjithë botën, kanë marrë fanellën e re që do të veshin anëtarët e stafit. Këmisha është e zezë. Më bëri përshtypje zvogëlimi i madhësisë së logos, e cila ndodhet në pjesën e sipërme të majtë, atë të voglin. Dhe kjo eshte.

Unë dua bluzën time të mollës

Nëse jeni mitoman, nëse jeni a AppleLoverJu mund të keni menduar se çfarë ndodh me bluzat e mollëve të kafshuara ... Më pëlqyen ato që molla ishte më e dukshme, por as njëra prej tyre, me logon mini, nuk do të ishte keq ....Mund të kem një?

Bluza e re e Apple | Foto Macrumors.com

Bluza e re e Apple | Foto Macrumors.com

Në vizitën time të fundit në Apple Store nga Plaza Catalunya në Barcelona, ​​pyeta një anëtar të stafit nëse mund të merrja një bluzë mollë.

Ai u përgjigj se ishte e pamundur. Kishte rregullore të rrepta për bluzat e punonjësve, veçanërisht nuk lejohej të vishnin këmishën jashtë vendit. Brenda Dyqani i Apple, Po. Në rrugë, nr.

Dhuroni ose shisni një, madje as në ëndërr… Pra, nuk mund të kem një këmishë “zyrtare”?

AppleStoreCupertino

Po. Po, mundem, por për këtë, duhet të transferohem Cupertino, al Kampusi i Mollës. I vetmi vend në botë ku e vertete bluza Apple.

Isshtë një nga mënyrat për të mbrojtur atributet tuaja nga Lovemark (*), duke e bërë veçorinë e kësaj shitje të "mbyllur" në një botë krejtësisht të hapur, shndërroni një bluzë të thjeshtë, ose një turi, në një objekt krejtësisht ekskluziv.

En Dyqani i Kompanisë Apple, ata shesin vetem Merchandising Të markës. Ata nuk shesin në internet. Ka vetëm një mënyrë të mundshme: shkoni në Kaliforni ...

Nëse keni një nga ato bluzat, një nga dy: 1) Ju keni qenë në Cupertino ose 2) Dikush që njihni ka qenë në Cupertino dhe ... ju do shumë.

kupertino

 (*) Shenja e dashurisë : Koncept i krijuar nga Kevin Roberts në 2004: "Ajo që lëviz qeniet njerëzore është emocioni, jo arsyeja". Një Lovemark është marka që duam.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.