Drafte për macOS të disponueshëm në versionin beta

Shumë e kanë pritur atë për një kohë të gjatë me shumë padurim. Djemtë në Agile Tortoise sapo lëshuan version në internet i Drafteve në versionin beta. Drafte është një aplikacion për marrjen e shënimeve në një mënyrë të përgjithshme, e cila llogaritet si një virtyt i madh, mundësia e eksportoni përmbajtjen e shënimit praktikisht në çdo aplikacion produktivitetin ose dërgojeni atë në rrjetin social të zgjedhur.

Ky aplikacion filloi në iOS dhe kohët e fundit kemi një version për macOS. Por kjo kërcim në internet ishte parashikuar shumë, në mënyrë që të jetë multi platformë për ata përdorues që e përdorin çdo ditë. 

Përveç kësaj, aplikacioni merret në mënyrë të përsosur me tekste të thjeshta si p.sh. shënim ose shkrim në HTML. Për shembull, ne mund të fillojmë një tekst në Mac, të vazhdojmë në iOS dhe ta përfundojmë atë në një kompjuter pune ose një shok.

Deri më tani, puna në të dy platformat nuk kërkon blerjen e ndonjë aplikacioni. Por nëse duam që teksti të sinkronizohet, duhet të bëjmë arka në versionin e pajtimit, për 1,99 € në muaj ose 19,99 €. Përveç sinkronizimi iCloud, ne fitojmë funksione të reja: më shumë aplikacione, tema dhe widget më të plotë. Përdoruesit që kanë blerë versionin Pro në iOS mund të përdorin versionin Mac pa ndonjë kosto shtesë dhe funksionet e tij shtesë.

Në këto momente provo versioni në internet kërkon përdorimin e versionit Pro ose planit të pajtimit, si dhe të kesh versionin Mac funksional. Për të pasur versionin Mac, kërkohet të kesh të paktën macOS High Sierra. Zhvilluesi po mendon të mbështesë versionin macOS High Sierra në të ardhmen. Prandaj, pika e fillimit ka të ngjarë të vendoset në Mojave. Ndërkohë, çdo përparim në shërbimet që do të ofrojë kjo kërkesë e gjatë për marrjen e shënimeve dhe eksportin e përmbajtjes do të pritet mirë dhe ne do t'ju tregojmë menjëherë në këtë faqe në internet.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.