Windows 10 paraprak funksionon më lehtë sesa vetë OS X në MacBook-et e reja 12-inç

Apple-Macbook

Ne kemi qenë në rrugë për shumë ditë tani me MacBook-un e ri 12-inç dhe pak nga pak kemi më shumë lajme në lidhje me lëshimin e tij dhe shpejtësinë me të cilën funksionon në situata ekstreme. Ne tashmë po marrim pyetje nga përdorues të caktuar të cilët pretendojnë se MacBook-et e tyre të rinj kanë pësuar gropa. nga vetë ngarkuesi para se të hapet. Ne i këshillojmë të gjithë ata që të kontaktojnë Apple sa më shpejt të jetë e mundur.

Sidoqoftë, lajmi që duam t'ju transmetojmë sot është shumë i ndryshëm dhe lidhet me shpejtësinë me të cilën funksionon vetë OS X dhe Paraqitje e Windows 10 me Boot Camp.

Fakti është se një shkencëtar i njohur i shkencave kompjuterike, Aleks Mbreti, ka arritur të instalojë nën Camp Boot versioni i pamjes paraprake të Windows 10, duke i vendosur duart në kokë kur ka vërejtur se funksionon edhe më shumë lëng sesa vetë OS X në MacBook-et e reja 12-inç.

Nuk është hera e parë që disa përdorues ose të tjerë ankohen se animacionet ekzistuese në OS X Yosemite ndonjëherë janë disi të ngadalta ose të ngadalta, diçka që King tani ka qenë në gjendje ta shohë në vetën e parë kur krahason OS X me Windows 10. isshtë qartë se nuk po flasim për një instalim të plotë të Windows 10 meqenëse nuk ka të gjitha disqet e nevojshme për një instalim automatik.

windows10

Ne do të shohim nëse Apple i merr parasysh këto deklarata dhe ato janë vërtet të vërteta. Nëse është kështu, ata do të jenë tashmë të ngarkuar me selinë e Apple të e bëjnë OS X pa mëdyshje më të butë se Windows 10.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   alex valdes dijo

  Ekziston vetëm një problem, janë akoma dritare dhe kompjuterat që kam pasur dritare nuk më kanë ndihmuar shumë, është një shpenzim pa kuptim, të bësh pazar për antivirus, azhurnimet e tij që kërkojnë shumë kohë për tu instaluar, është një kaosi i sistemit

  1.    Da Vinçi dijo

   klloun që as nuk e njihni ose nuk ju pëlqen një artikulacion

 2.   Jordi Gimenez dijo

  Djema te mire,

  le të relaksojmë pak tonin që nuk është aq i keq 🙂

  Secili ka mendimin e tij dhe të gjithë janë të respektueshëm, por respektojnë njëri-tjetrin ose do të jetë koha për të moderuar komente, diçka që nuk duhet ta bëjmë kurrë djema, të komentojmë pa fyerje, le të shkojmë.

  të fala

 3.   Rob3 dijo

  Simpleshtë e thjeshtë, një sistem operativ i sapo instaluar dhe veçanërisht dritaret, do të jetë super i lëngshëm në fillim, që të keni një analizë efikase duhet të instaloni aplikacionet, ta përdorni atë në mënyrë të përshtatshme për të paktën një javë dhe atje nëse vlerësoni. Megjithëse nuk ka dyshim se në një kompjuter me një disk të fortë SSD, sistemet operative dhe aplikacionet funksionojnë më shpejt dhe copëzimi i tyre nga përdorimi nuk vërehet shumë, pasi RAM dhe SSD funksionojnë sikur të ishin një.

 4.   Orbate dijo

  Shumë e ndryshuar shoh ... në pjesë.
  Softueri nuk është magjik, as duke pasur pak mollë nuk do të jetë magjikisht më i shpejtë dhe më efikas dhe as duke pasur disa dritare automatikisht do të marrim viruse. Program kompjuterik është ai ... program dhe nuk ka më.
  Në pajisje specifike, një program me më pak "filigranë" padyshim që do të shkojë më shpejt. Tani mbetet për të kontrolluar se në cilin nivel njëri dhe tjetri kishin mundësi të tilla si kënde të rrumbullakosura, animacione, transparenca, etj. Kjo kërkon kohë procesi, dhe kushdo që mendon se nuk e bën, fillo të mësosh shkenca kompjuterike, por nga e para.
  Gjëja "shqetësuese" në çdo rast, është se ne po flasim për një OS pa drejtues specifik, duhet të supozohet (dhe është shumë për të supozuar) se me drejtuesit e duhur ndryshimi mund të jetë më i madh, por mund të mos jetë, pasi që nëse përdorim grafikë të integruar supozohet se drejtuesit për sistemin grafik Intel do të jenë mjaft të ngathët.
  Dhe nga rruga, unë rekomandoj disa "entuziastë" të zbresin në botën reale. Windows nuk është më "mazacote" i XP. Sot mund të keni një sistem që funksionon me vite pa probleme dhe pa humbje të performancës.
  Kjo tha, le të mos hyjmë në të parë "kush pees më tej." Secili sistem ka një ekosistem përdoruesish dhe nuk ka më.

 5.   madmax dijo

  Përshëndetje të gjithëve, instaloni el capitan beta6.2 dhe windows 3 në macbook tim 10 osx. dy sistemet operative shkojnë në harmoni. Normalshtë normale që disa programe ngadalësohen dhe mbyllen papritur. drejtuesit e përsosur të kampit të boot