Dune Pro, rasti i PC-së që kopjon fjalë për fjalë Mac Pro

Dune Pro

Ne po përballemi me një projekt në faqen e internetit të financimit të Kickstarter të filluar nga Dune dhe në të cilin mund të themi se është "Unë dua dhe nuk mundem" të përdoruesve të Mac Pro. Në të vërtetë, kjo kuti për PC është ende në fazën e zhvillimit dhe si ne mund të shohim në faqen e internetit të vetë firmës, ata planifikojnë ta lëshojnë atë për të porositni paraprakisht më 21 tetor në Kickstarter.

Kjo pajisje është me të vërtetë e fuqishme, ka një dizajn të bukur (meqenëse është fjalë për fjalë një kopje e Mac Pro e Apple) dhe çmimi i saj është ndoshta shumë më i ulët se sa të ishte Apple i ngarkuar për ta bërë atë, por është e qartë se ajo kurrë nuk do të jetë e njejta dhe Përdoruesit e macOS nuk duket se janë shumë të ngazëllyer për këtë kopje, apo jo? ...

Grilë Dune Pro Box

Duke menduar se një "hackintosh" i vërtetë mund të krijohet me këtë rast PC mund të çmendë më shumë se një nga ata që janë të pranishëm, por është e qartë se nuk ka asgjë si të kesh një kompjuter të vërtetë Apple, më pak kur e di me siguri që të krijosh tuajën " hackintosh "bëhet mjaft e komplikuar. Në çdo rast kjo kompani e quajtur Dune Case po ngre diçka që ne mendojmë se mund t'ju sjellë edhe probleme ligjore për shkak të asaj se sa e ngjashme është me Mac Pro që Apple do të nisë në çdo kohë këtë vit, me shpresë se do të jetë 26 Tetori i ardhshëm nga rruga.

Për shijet e ngjyrave dhe për një rast PC që kopjon Apple Mac më të fuqishëm Dune Pro. Nuk mund të themi se është një rast plastik kinez dhe është se shton materiale të tilla si çelik inox dhe alumini për prodhimin e tij, por natyrisht, ajo që na pëlqen këtu vërtet po mungon këtu, që është vetë OS i Apple. Me pak fjalë, përputhshmëria e kësaj kutie me përbërësit aktualë për të krijuar një PC me porosi janë të shumta, por logjikisht nuk do të jetë kurrë Mac Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.