Dymbëdhjetë vjet për të shkuar nga iPod HiFi në HomePod

Se krahasimet janë të neveritshme është e njohur për të gjithë, por në rastin e HomePod, ne nuk mund të vazhdojmë të flasim dhe flasim për të pa kujtuar se e njëjta gjë Ka një paraardhës i cili është dymbëdhjetë vjeç brenda pak ditësh dhe quhet iPod HiFi. 

Po, Apple nxori në shitje dymbëdhjetë vjet më parë një sistem zanor që e quajti iPod HiFi dhe që doli të ishte një rënie e shitjeve. I tillë ishte dështimi, që brenda një kohe të shkurtër u ndërpre për t'u bërë një kujtim për shumë njerëz.

Unë jam me fat që kam një nga këto iPod HiFi dhe nëse ju them të vërtetën, nuk është aq më shumë sa kam qenë në gjendje të lexoj në internet. Ashtë një altoparlant që në mënyrë efektive ka teknologjinë e zërit për kohën që ka dhe është se dymbëdhjetë vjet më parë ajo që mund të shihnim me një çmim të arsyeshëm për sa i përket zërit nuk ishte mirë të thuhej. Tingulli IPod HiFi është me forcë dhe kur e ktheni vëllimin deri në 100% është e bubullueshme.

Madrid - 28 Shkurt 2006 - Apple njoftoi sot iPod Hi-Fi, një sistem të ri altoparlantësh hi-fi i krijuar për të punuar pa ndërprerje me iPod, duke ripërcaktuar konceptin e muzikës stereo në shtëpi. IPod Hi-Fi ofron performancë të jashtëzakonshme akustike dhe tingull të mbushur me dhomë si asnjë sistem altoparlant tjetër i projektuar për iPod. Ka një dizajn inovativ dhe plotësisht të integruar që mund të mundësohet duke e futur atë në rrymën elektrike ose me anë të gjashtë baterive standarde të tipit D. iPod Hi-Fi mund të kontrollohet qetë me telekomandën Apple për të shijuar një përvojë fantastike të duke dëgjuar. duke dëgjuar muzikë në çdo dhomë të shtëpisë.

"Apple ribën sistemin stereo shtëpiak me iPod Hi-Fi të ri, aksesori i parë iPod që sjell tingullin e vërtetë me cilësi hi-fi në iPod", thotë Steve Jobs, CEO i Apple. "Performanca akustike e pashoqe e IPod Hi-Fi dhe dizajni i hijshëm e bëjnë atë të përsosur për çdo dhomë në shtëpi".

Sidoqoftë, unë thjesht dua t'ju them se krahasimet do të fillojnë të ndodhin dhe ne tashmë kemi gjetur të parën, në të cilën një YouTube i mrekullueshëm përpiqet të shohë se si ta kthejë iPod HiFi në një lloj HomePod me ndihmën e një përshtatës dhe Siri në Iphone. Pastaj ju lë me videon në të cilën do të jeni në gjendje të shihni edhe një herë iPod HiFi dhe kontrolloni që vetë YouTuber-i të përfundojë duke thënë se tingulli është vërtet i fortë. 

Për një kohë të shkurtër unë do të kem një HomePod në duart e mia dhe do të jem në gjendje të nxjerr një artikull të ri, këtë herë me njohuri të plotë për të dy dhe kështu do të jem në gjendje t'ju jap mendimin tim modest, edhe pse vetëm me atë që unë kanë qenë në gjendje të shohin në internet, unë mendoj se HomePod Do të më lërë në një dimension tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)