Apple Store mund të detyrojë përditësimin e AirPods Pro tuaj të dëmtuar

AirPods Pro

Kam tre ditë që pres karikuesin tim MagSafe është përditësuar në versionin e fundit të firmuerit të lëshuar javën e kaluar dhe nuk ka asnjë mënyrë. Dhe meqenëse nuk mund ta detyroj përditësimin, nuk mund të mos pres dhe të lutem që të ndodhë.

Me AirPods ndodh pikërisht e njëjta gjë. Duhet t'i lini pranë iPhone dhe të prisni që mrekullia të ndodhë sa herë që lëshohet një përditësim. Epo tani rezulton se nga kjo javë riparuesit e autorizuar dhe Apple Store do të jenë në gjendje të detyrojnë përditësimin e përmendur të AirPods Pro që mbërrijnë të dëmtuar. Çfarë pëlhure.

Sipas një dokumenti të brendshëm të Apple, duke filluar nga kjo javë, shërbimet e autorizuara të riparimit të Apple dhe ato brenda Apple Store do të kenë një mjet për të të jetë në gjendje të "detyrojë" për të përmirësuar në versionin më të fundit të firmuerit për AirPods Pro që mbërrijnë për t'u riparuar.

Mjeti do t'i lejojë teknikët me akses në Apple Service Toolkit 2 të shkarkojnë firmware-in më të fundit në AirPods Pro marrin për t'u riparuar. Kështu, pasi të përditësohen, nëse problemi nuk është zgjidhur, ata mund të vendosin se çfarë të bëjnë me ta.

Dokumenti i rrjedhur nuk e bën të qartë nëse ky mjet funksionon edhe për modele të tjera AirPods, siç është AirPods 3 i fundit. Ai flet vetëm për AirPods Pro. E vërteta është se është për të ardhur keq, dhe ne nuk e dimë pse, pse Apple nuk e lejon një përdorues Ju mund ta "detyroni" këtë përditësim përmes iPhone tuaj të lidhur me AirPods tuaj.

I njëjti problem ndodh me aksesorët e tjerë të kompanisë, si karikuesi pa tel MagSafe ose bateri e jashtme gjithashtu MagSafe. Pikërisht këto dy pajisje janë përditësuar javën e kaluar. E vetmja gjë që mund të bëni është të kontrolloni versionin e instaluar të firmuerit. Lëreni iPhone tuaj të karikojë, me një lidhje interneti dhe prisni që aksesori të përditësohet automatikisht, pa qenë në gjendje ta përshpejtoni procesin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)