Dyqani i aplikacioneve Mac heq 11 kategori

Një ndryshim i rëndësishëm është ai që ka pësuar Mac App Store pas ridizenjimit të tij në macOS Mojave dhe ky dyqan në internet i aplikacioneve për Mac vazhdon të marrë ndryshime. Në këtë rast, skeda e kategorive ose opsioni sapo keni parë 11 kategori të larguara nga brendësia e saj.

Në këtë skedë kemi përdorur për të gjetur një pjesë të mirë të kategorive në të cilat mund të gjejmë aplikacione që lidhen me atë që po kërkojmë në dyqan. Tani me Mac App Store të ri këto kategori janë retushuar për disa arsye dhe shumë prej tyre nuk janë në dispozicion.

Nga 21 kategori në dispozicion, ne shkojmë në 10

Pak më shumë se gjysma e kategorive të disponueshme janë eliminuar nga Apple dhe nga 21 në dispozicion për një kohë të gjatë ata kanë mbetur me 10. Ata që kanë lënë janë ato që ne mund t'i shohim në kapjen e sipërme dhe megjithëse është e vërtetë është një seksion që me siguri shumë nga ju nuk e keni përdorur për të kërkuar aplikacione, për shumë përdorues të tjerë, përfshirë edhe veten time, ishte një seksion interesant për të parë aplikacionet në secilën kategori. Tani ne kategoritë e mëposhtme mungojnë:

 • Financoj
 • Lifestyle
 • Sportiv
 • Tiempo
 • Udhëtoj
 • Arsim
 • Mjekësi
 • argëtim
 • Referenca
 • Shëndet & Mirëqenie
 • lajm

Mund të themi se kategoritë që gjejmë në dyqanin e aplikacioneve iOS tani janë shumë më të mëdha dhe vazhdojnë me ato të eleminuara në dyqanin macOS së bashku me një pjesë të vogël të asaj që kishte dhe kanë arritur në versionet më të fundit siç janë "aplikacionet AR" ndër të tjera . Në këtë rast, ka 24 kategori Ato që i gjejmë në App Store dhe në rastin e macOS do të mbetemi me 10 për momentin, që nuk do të thotë që aplikacionet janë zhdukur nga dyqani, thjesht se nuk do t'i gjejmë në këtë pjesë të Mac dyqani i Aplikacioneve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.