Apple Store Leidseplein në Hollandë evakuohet nga një shpërthim baterie

Duket se nuk ka pasur viktima personale për të qarë përtej disa bezdisjeve të vogla të shkaktuara nga gazrat që lëshon një bateri iPad kur shpërthen. Po, në këtë rast sdhe është një bateri e një iPad-i shkaku i evakuimit dhe në fillim ata që ishin përgjegjës për dyqanin nuk hezituan ta lirojnë atë dhe të telefonojnë shërbimet e urgjencës për të zgjidhur problemin. Dyqani i Amsterdamit tani është plotësisht funksional përsëri dhe ngjarja nuk është rritur.

Kjo ndodhi ndërsa teknikët e Apple po trajtonin baterinë e keqe

Këtë herë është një problem i shkaktuar nga trajtimi në dyqanin e një baterie iPad në gjendje të keqe. Sipas mediave vendase, ndërsa punonte në një bateri të dëmtuar (dukshëm të fryrë) iPad ajo "shpërtheu" pa shkaktuar lëndime personale tek teknikët dhe klientët i cili është lajmi më i mirë në këto raste, por çoi në dëbimin e dyqanit për të shmangur të këqijat më të mëdha.

Këto janë disa cicërima me lajmet që ndodhën dje pasdite:

Nëse vini re se bateria e Mac, iPhone, iPad ose ndonjë pajisje elektronike është e fryrë, mos hezitoni ta çoni atë në një dyqan të Apple ose furnizuesit tuaj më të afërt, pasi mund të keni një problem nëse shpërthen. Shtë e vërtetë që disa përdorues të Mac-ut e kanë provuar këtë me bateria e pajisjeve tuaja por ato zakonisht janë të pakta në përgjithësi dhe Apple kujdeset për riparimin e këtij problemi. Duhet gjithashtu të theksohet se ekziston një program zëvendësimi i baterisë për iPhone dhe mund ta ndryshoni sa herë që dëshironi në një dyqan zyrtar ose një shitës të autorizuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.