Southlake Apple Store hapet pas rinovimeve, me kohë për produktet kryesore

Rinovimi i Apple Store vazhdon në rrugën e tij. Ky ritëm ndryshohet vetëm kur lajmërohet lëshimi i një produkti të ri të Apple. Në këtë rast, Southlake Apple Store rikthehet në Teksas ka ndodhur këtë fundjavë dhe në këtë mënyrë përfitoni nga tërheqja e produkteve të njoftuar nga Apple në Kryefjalë 30 tetorin e kaluar.

Këtë herë, Apple ka ruajtur vendndodhjen e dyqanit, në rrethin tregtar të Sheshi i Qytetit Southlake. Por përveç vendndodhjes, pjesa e brendshme është krejt e re. Isshtë një vend ideal për të mësuar rreth produkteve të reja të Apple nga 7 nëntori.Dyqani i Southlake mbyllur me 4 Mars për të ndërmarrë rinovimin integral të qëndrimit tuaj. Brenda gjejmë elementët e njohur të Apple në dyqanet e reja. Ky vendndodhje e Apple kujton dyqanin e Luginës Lehigh, sepse forma e ndërtesës është shumë e ngjashme dhe shpërndarja që është kryer gjithashtu përkon.

Fasada është me xham të plotë. Tavani është i drejtë dhe objektet kanë vetëm një lartësi. Muret janë bërë prej guri, me disa trajtime lustruese, por duke ruajtur një aspekt mjaft të ngjashëm me origjinalin. Tavani është bërë tërësisht prej druri. Bashkimi i të gjitha këtyre materialeve siguron një hapësirë ​​e ngrohtë, natyrore dhe shumë e njohur. Ne i kemi parë këto materiale me raste në Apple Store po aq unike sa Çikago ose Seul.

Jashtë, Apple ka vendosur një tarracë me pemë dhe katër stola graniti. Brenda ne gjejmë elementet tipike të Apple pas rimodelimit: ekran i madh për të prezantuar, ndër të tjera, seancat e Sot në Apple. Gjithashtu gjejmë hapësirat për tabelat ku shfaqen produktet e ndërmarrjes. Apple rimodelon këtë dyqan në Teksas për herë të parë që nga ajo kohë inaugurimi në prill 2006, me fasadën klasike të çelikut inox. Si me çdo përsëritje të Apple Store, të pranishmit morën pjesë bluza falas dhe morën pjesë në juglake


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.