Dyqani i parë Apple në Austri është afër

dyqan kuzhine tim cook

Ne nuk kemi parë ndonjë lajm në lidhje me Hapjet e dyqaneve të Apple jashtë SHBA, Kinës, apo edhe Indisë. Alsoshtë gjithashtu e vërtetë që për disa kohë nuk kemi qenë aktivë në faqen e internetit që ofronte më shumë informacion në lidhje me këto dyqane të Apple dhe është që autori i faqes në internet fatkeqësisht na la për shkak të sëmundjes, nëse flasim për atë faqe interneti që më shumë se një prej jush Do ta mbani mend mirë: Ifoapplestore. Kjo faqe në internet mblodhi lajmet për dyqanet vijuese që Apple kishte planifikuar të hapte pasi autori i tyre ishte një tifoz i pakushtëzuar i këtyre dhe ai i vizitonte ato sa herë që të mundte.

Duke lënë mënjanë faqen e internetit të zhdukur, është e vërtetë që thashethemet vazhdojnë të mbërrijnë kur një përdorues që ndjek produktet e mollës vëren diçka të çuditshme dhe e fotografon atë ose kur një gazetë lokale në një qytet njofton marrëveshjen e mundshme, siç ka ndodhur në këtë rast. derStandard raporton se Apple do të ishte gati të mbyll një marrëveshje për të hapur Apple Store-in e saj të parë në vendKonkretisht, do të ishte në rrugë ku mund të gjesh dyqane të ndryshme luksoze, Kärntner Straße në Vjenë, Kaerntnerstrasse.

dyqan mollësh-austria

Kjo është ndërtesa (foto e sipërme) ku supozohet të shkojë dyqani i ri Apple, i cili dihet se ka tre kate, por nuk dihen shumë më shumë detaje.

Vetëm disa orë më parë dyqani Apple i World Trade Center dhe ne tashmë kemi një dyqan tjetër të mundshëm Apple, por kësaj here në Vjenë. Shpresojmë që më shumë lajme të vijnë së shpejti në lidhje me hapjen e dyqaneve dhe nëse mund të jenë në vendet ku ata ende nuk mund të shijojnë dyqanin e tyre të parë zyrtar, atëherë më mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.