E detyruar të rivendosë Apple Watch Series 3 për të instaluar watchOS

Seria 3

Seria 3 LTE fluturoi nga foleja, larg iPhone.

Disa përdorues po ankohen se Apple Watch Series 3 po u kërkon atyre të rivendosin në mënyrë që të instalojnë azhurnimin. Duket se ky problem nuk është i ri dhe përdoruesit e modeleve të vjetra të Apple Watch do të vuajnë probleme gjatë instalimit të iOS 14.6.

Duket se Ky version i ri i sistemit operativ iPhone ndikon drejtpërdrejt në Apple Watch Series 3. Sa herë që një përdorues përpiqet të azhurnojë një model të Apple Watch Series 3, ata marrin një mesazh gabimi që thotë se nuk ka hapësirë ​​të mjaftueshme për të instaluar azhurnimin dhe i bën ata të rikthehen.

Ne nuk e dimë nëse ky problem është në të gjithë botën, por nëse duket se ka disa përdorues të prekur, në faqen e internetit të 9To5Mac tregoni disa shembuj të botuar në rrjetin social Twitter. Në këtë kuptim, Apple do të duhet të ndërmarrë veprime në lidhje me këtë çështje. Një përdorues i prekur shpjegoi në faqen e internetit të njohur:

Vazhdimisht dëgjoj nga miqtë të cilët kanë një Apple Watch Series 3 se ata gjithmonë marrin të njëjtin gabim kur përpiqen të instalojnë azhurnimet e sistemit. watchOS u thotë atyre se nuk ka hapësirë ​​të mjaftueshme për ruajtje, edhe kur nuk kanë instaluar ose ruajtur muzikë të ndonjë aplikacioni të palëve të treta. Sipas Apple, zgjidhja është të rivendosni plotësisht të gjitha të dhënat dhe cilësimet në Apple Watch për të instaluar versionin më të fundit të watchOS.

E vërteta është se kjo zgjidhje nuk duket më e mira megjithëse funksionon ... Duhet të kemi parasysh që megjithëse të dhënat nuk humbin, është një proces më i lodhshëm sesa azhurnimi thjesht duke shtypur orën dhe kaq. Shpresojmë që Apple do të gjejë një zgjidhje sa më shpejt të jetë e mundur një defekt që duket se përsëritet në disa versione nga watchOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.