Di gjithnjë çmimin e Bitcoin falë Taskbar-it Bitcoin, tani i disponueshëm falas

Bitcoin

Pa dyshim, një nga gjërat që është bërë më në modë dhe që po fiton popullaritet në vitet e fundit janë të ashtuquajturat kriptomonedha, dhe veçanërisht Bitcoin, e cila ka qenë një nga më të dëgjuarat. Sidoqoftë, nëse i përkushtoheni blerjes ose shitjes së tyre, këtë do ta dini çmimi ndryshon në varësi të secilit moment, e cila mund të jetë mjaft e ndërlikuar.

Sidoqoftë, në rast se kjo ju shqetëson dhe nuk doni të humbni çmimin e Bitcoin në çdo kohë, nuk duhet të shqetësoheni, pasi ekziston një zgjidhje madhështore dhe nuk është askush tjetër përveç aplikacionit Bitcoin Taskbar, e cila tani është gjithashtu në dispozicion plotësisht falas nëse jeni të interesuar.

Bitcoin Taskbar, një aplikacion për Mac që ju tregon çmimin e Bitcoin në çdo kohë

Siç e përmendëm, nëse nuk mund të jeni plotësisht të vetëdijshëm për çmimet e Bitcoin, por jeni të përkushtuar në blerjen ose shitjen, ky aplikacion për macOS mund t'ju ndihmojë shumë. Dhe është se, në këtë rast, funksionimi i tij është më i thjeshti, që vetëm vendosni një widget të vogël në shiritin e menusë ose mjete, domethënë, në krye të kompjuterit tuaj, ku do t'ju tregojë çmimin e Bitcoin të azhurnuar në mënyrë periodike për sa kohë që keni një lidhje aktive në Internet.

Në të njëjtën mënyrë, në mënyrë që të tregoni rezultate në lidhje me atë që realisht po kërkoni, nëse klikoni mbi të do të keni mundësi të shumta për të zgjedhur, edhe pse pa dyshim gjëja interesante është se ju mund të tregoni rezultatet e kompanisë që përdorni në fjalë të tregohen direkt, si dhe monedhën, në mënyrë që për shembull të mund të shihni drejtpërdrejt çmimin në euro që ka në Coinbase, ndër shumë konfigurime të tjera të mundshme.

Gjithashtu, nëse e shihni që nuk është azhurnuar, ose dëshironi të dini se cili është çmimi në një kohë të caktuar, mund ta bëni që të azhurnojë të dhënat manualisht, diçka që është gjithashtu shumë komode, dhe nëse jeni të interesuar, me vetëm dy klikime, mundeni shkoni në dyqanin që keni zgjedhur në fjalë për të bërë blerjen ose shitjen, ose për të kontrolluar çmimet e mëparshme nëse faqja e internetit e kompanisë në fjalë e lejon atë.

Taskbar i Bitcoin

Siç mund ta keni parë, në këtë mënyrë të thjeshtë do të jeni në gjendje të kontrolloni të gjithë numrin e Bitcoin, në mënyrë që të mos kapeni në befasi kur çmimi bie ose rritet dhe ju mund ta shihni atë menjëherë. Aplikimi në fjalë kohët e fundit është bërë falas, kështu që nëse jeni të interesuar, duhet ta hidhni një vështrim para se të paguhet përsëri:

Taskbar Bitcoin (Lidhja e AppStore)
Taskbar i Bitcoinfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos dijo

  Aplikimi është shumë i mirë, e vërteta është se vjen nga një skandal për ta hapur atë në kompjuterin tim. Përveç kësaj, unë gjithashtu mund të shoh çmimin e monedhave të tjera virtuale.

  1.    Francisco Fernandez dijo

   Më vjen mirë që të pëlqeu, Carlos!