Zezë dhe Bardhë Dramatike, aplikacion për të hequr ngjyrën nga fotot tuaja

dramatik

Një nga aplikacionet që mund të shkarkonim falas këtë fundjavë të kaluar ka qenë Dramatike Bardhë dhe Bardhë. Ky aplikacion na lejon të kryejmë 'retushim fotografik' të një imazhi që kemi në Mac-in tonë dhe duam ta lëmë atë në të zezë dhe të bardhë.

Kjo na lejon disa opsione me shumë lloje filtrash dhe të gjithë ata të heqin ngjyrën nga imazhi dhe t'i japin asaj prekjen e ndryshme, gjithashtu na lejon të redaktojmë zona specifike të vetë imazhit në të cilat mund të shtojmë hije dhe t'i japim një stil krejt ndryshe. Tani për tani ky aplikacion nuk është më falas dhe çmimi i tij është 0,89 € në dyqanin e aplikacioneve Mac.

Reallyshtë vërtet e lehtë t'u japësh atë prekje bardh e zi fotove, pasi të kemi shkarkuar dhe instaluar aplikacionin në Mac-in tonë duhet të zgjedhim foton duke klikuar në 'Merrni Fotografi' sapo të bëhet, do të shohim se si ajo vetëm tashmë shndërrohet në të zezë dhe të bardhë.

Për të modifikuar dhe shtuar filtrat që duam, thjesht duhet t'i klikojmë, ato tregohen në kolonën e djathtë të aplikacionit. Pasi imazhi ynë të redaktohet, ne thjesht duhet ta ruajmë duke klikuar në 'Ruaj foto'. Ne gjejmë shumë nga këto lloje të aplikacioneve të redaktimit të fotove në dyqan dhe kjo mund të jetë shumë e dobishme për rastet në të cilat ne vetëm duam të eleminojmë ngjyrën e fotos dhe t'i japim asaj një prekje dramatike ose të vjetër.

Një provë e shpejtë e kryer menjëherë me aplikacionin, më parë (imazhi sapo është ngarkuar është vendosur tashmë në aplikacion pa ngjyra, për ta parë atë normal duhet të klikojmë në opsion 'Origjinale'):

dramatike-1

dhe në imazhin vijues ne shohim se si duket pasi të shtoni foton në aplikacion, nga këtu ne mund të shtojmë ose modifikojmë filtrat të njëjtën gjë për pëlqimin tonë:

dramatike-2

Si defekt mund të themi vetëm se nuk vjen në spanjisht, por është shumë intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur, prandaj nuk është shumë shqetësues.

Më shumë informacion- Tre aplikacione falas vetëm gjatë fundjavës


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.