Efekti 'yll' i Launchpad në OS X Mavericks

yjet-aplikacioni-instaluar-1

Në sistemin e ri OS X Mavericks DP1 është zbatuar një mënyrë kurioze 'duke folur vizualisht' për të na treguar kur një aplikacion sapo është azhurnuar ose instaluar në Launchpad. Vetëm dje pamë se si aktivizoni ose çaktivizoni azhurnimet automatike në sistemin e ri operativ Apple dhe sot do të shohim se si një azhurnim ose instalim i ndonjë aplikacioni të ri shfaqet vizualisht në Mac-in tonë.

Efekti që mund të shohim kur kryejmë ndonjë nga këto dy veprime në Launchpad bazohet në disa ndezje rreth aplikacionit që zhduken për disa sekonda. Por le të shohim një video të vogël në youtube ku mund të shihni efektin.

http://youtu.be/JBk0tG7HOSs

Me siguri shumë njerëz do ta pëlqejnë atë dhe shumë të tjerë nuk mund të jenë, është diçka kurioze dhe e ndryshme, po, por nuk ofron më shumë sesa një efekt vizual të një aplikacioni që sapo kemi instaluar / azhurnuar.  Unë preferoj më shumë grupin e dytë dhe unë nuk shoh shumë përdorim për të.

Mendimi im modest në lidhje me këtë animacion të ri që Apple ka zbatuar në Launchpad kur kryejmë ndonjë nga veprimet të tilla si azhurnimi ose instalimi i një aplikacioni të ri, është diçka që nuk e lehtëson punën tonë ose nuk kontribuon në ndonjë përmirësim të dukshëm të sistemit Unë e shoh thjesht si diçka estetike dhe asgjë më shumë. Si dhe mundësia e re që na lejon të aktivizojmë ose çaktivizojmë azhurnimet automatike të aplikacioneve ose softuerëve të Apple nëse e shoh shumë të dobishme dhe diçka interesante në lidhje me këtë beta të OS të ri Mavericks, ky efekt vizual nuk na jep ndonjë përmirësim ose përfitim Sa i përket përdorimit të tij, unë më parë do të thoja që ai harxhon burime (pak) dhe se do të përfundojë duke u zhdukur në azhurnimet e ardhshme të sistemit operativ të Apple.

A ju pëlqen ky efekt i ri kur azhurnoni një aplikacion në Launchpad? A ju duket e panevojshme?

Më shumë informacion - OS X Mavericks ju lejon të azhurnoni aplikacionet manualisht


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.