Ekipet e Microsoft do t'ju lejojnë të përdorni mënyrën Together me grupe më të vogla

Modaliteti së bashku - Ekipet e Microsoft

Një nga zgjidhjet për të bërë thirrje video që u përdor më së shumti, së bashku me Zmadhimin, gjatë pandemisë, ishte Microsoft Teams, një aplikacion që është tashmë i disponueshëm për përdoruesit privatë dhe që do të integrohet gjithashtu në Windows 11 vendas. Kompania e Satya Nadella është duke punuar në një tipar të ri që do të lejojë përdorni mënyrën Together me grupe më të vogla.

Modaliteti Together i Microsoft Team përdor inteligjencën artificiale për të vendosni të gjithë pjesëmarrësit në një auditor, në një dhomë takimesh, në një kafene… Eliminimi i sfondit të secilit prej tyre, duke dhënë një përshtypje më pak formale që lehtëson të kuptuarit e shprehjeve të fytyrës dhe gjuhës së trupit kryesisht.

Modaliteti Së bashku lejon akomodimin në të njëjtën dhomë deri në pjesëmarrësit 49 dhe aktualisht është në dispozicion vetëm nga 5 bashkëbisedues. Sidoqoftë, nga Microsoft ata tashmë po testojnë këtë mënyrë të re për takime të vetëm dy personave.

Tani për tani, kjo e re Modaliteti së bashku për dy persona, Isshtë në dispozicion në modalitetin e zhvilluesit, kështu që është çështje javësh para se të lëshohet për të gjithë përdoruesit. Për fat të mirë, përdoruesit që e përdorin tashmë këtë platformë mund të fillojnë ta përdorin atë duke aktivizuar më parë mënyrën e zhvilluesit.

Thjesht duhet të klikojmë në elipsin ngjitur me imazhin e profilit tonë, të klikojmë Rreth dhe pastaj në Developer Preview / Developer View. Nëse ky opsion nuk shfaqet, ka të ngjarë që llogaria që përdorni ka një kufizim nëse përdoret në një mjedis profesional.

Ky ndryshim është bërë i njohur nga Amanda Sterner, Microsoft MVP përmes llogarisë së saj në Twitter. Më shumë gjasa, kjo veçori do të lëshohet në versionin e saj përfundimtar në në fund të gushtit ose në fillim të shtatorit, kur pushimet verore marrin fund.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.