Ekipet e Microsoft për macOS azhurnohen me disa lajme të rëndësishme

Ne kemi një azhurnim të ri të programit Microsoft Teams. Pas një azhurnimi të fundit që përfshinte përmirësime të performancës në aplikacion, tani përsëri, Microsoft ka azhurnuar përsëri aplikacionin për macOS. Këtë herë me mbështetje për ndarjen e sistemit audio me të tjerët. Në të njëjtën kohë, Microsoft konfirmoi se një azhurnim i ardhshëm do të mundësojë njoftimet vendase në versionin macOS të aplikacionit.

Gjatë pandemisë, takimet virtuale kanë qenë trendi i përgjithshëm. Për këtë arsye, të gjitha platformat kanë futur përmirësime në aplikimet e tyre. Ekipet e Microsoft nuk janë më pak dhe kanë vendosur bateritë me azhurnimet e të njëjtave për macOS. Nëse kohët e fundit azhurnuar për të përfshirë përmirësime të performancës, tani ka përfshirë mbështetjen për ndarjen e sistemit audio me të tjerët. Por gjëja nuk ndalet këtu.

Kjo veçori e ndarjes audio ka qenë shumë e dëshiruar dhe parashikuar nga përdoruesit e Mac-së. Ata kanë pritur për këtë funksion për një kohë të gjatë, pasi versioni Windows i Ekipeve të Microsoft e ka pasur gjithmonë këtë mundësi. Sigurisht, përdoruesi mund të zgjedhë nëse do të ndajë ekranin me zë apo jo. Në thelb kjo veçori e re do të lejojë që njerëzit e tjerë të dëgjojnë tingullin e audios që luhet në MacBook kur ndani ekranin. Pasi të jetë aktivizuar, mundeni luani klip audio ose video në pajisjen tuaj dhe lejimi i njerëzve të tjerë të dëgjojnë tingullin e sistemit, i cili do të ishte vërtet i dobishëm për klasat dhe ndërmarrjet.

Microsoft gjithashtu ka konfirmuar atë mbështetje për Njoftimet vendase për dolli në Skuadrat do të aktivizohet në macOS me një azhurnim të ardhshëm. Kompania filloi njoftimet vendase për përdoruesit e Windows 10 në fillim të këtij muaji dhe tipari pritet të arrijë në Mac shumë shpejt. Shpresojmë se nuk do të duhet të presim aq gjatë sa për audion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.