Lock Screen 2 bllokon dhe zhbllokon stilin Mac iOS

Ju jeni një nga ata që keni disa pajisje iOS dhe ju pëlqen mënyra se si zhbllokohet ekrani i iPhone ose iPad. Epo, me aplikacionin Lock Screen 2 që aktualisht është falas në dyqan për Mac, mundeni zhbllokoni kompjuterin tuaj në të njëjtën mënyrë që ju bëni në iOS.

Isshtë një aplikacion mjaft kurioz dhe që gjithashtu na ofron një 'siguri plus' nëse nuk duam që dikush që kalon para Mac-ut tonë ta përdorë atë sipas dëshirës, ​​dhe kjo është se ai ka një mundësi që lejon vetëm që ajo të zhbllokohet me kombinim i çelësave që ne caktojmë.

Simplyshtë thjesht një aplikacion për të zhbllokuar Mac-në tonë kur shkon për të fjetur ose në rastin e MacBook kur mbyllni kapakun të së njëjtës dhe rihapur, Pamja e jashtme do të aktivizohet si në pajisjet tona si iPhone, iPad, iPod ...

Për ta instaluar duhet të ndjekim hapat e zakonshëm: së pari, ta shkarkojmë nga App Store dhe kur ta instalojmë, do të na tregojë një dritare në të cilën do të shohim mbështetjen dhe adresën e emailit të mirëseardhjes. Kur ta mbyllim këtë dritare në fillim, do të shohim që aplikacioni është aktiv sepse një fotografi e një dry do të shfaqet në shiritin e menusë. Klikoni mbi të dhe do të kemi dritaren e konfigurimit:

ekran-kyç-makin

Në këtë dritare ne mund të konfigurojmë aplikacionin sipas dëshirës sonë që të aktivizohet sa më shpejt që të fillojmë, pamja e sfondit kur ekrani i kyçjes është aktivizuar, të përdorim trackpad për të kryer zhbllokimin ... ka një pjesë të mirë të veprimeve dhe mundësitë në dispozicion.

Simpleshtë e thjeshtë, e lehtë për t’u përdorur dhe bën vërtet atë që duhej të bënte. Për momentin është plotësisht falas Dhe e keqja si gjithmonë është se nuk përfshin opsionin e menusë në spanjisht.

Më shumë informacion - Sillni në jetë fotot tuaja me Fotor


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.