IPod-i më i lirë në botë

Bota mund të jetë në një rënie të lirë ekonomike, por ne duhet të shohim në anën e ndritshme, çmimet e benzinës do të bien dhe kështu do të bien shumë nga Gadgets që ne do të dëshironim t'i blinim, gjë që do ta bëjë më të përballueshme për xhepin tonë t'i blejë ato.

Këto luhatje në treg gjithashtu kanë ardhur të ndikojnë në çmimi iPods. Tani Australia u bë vendi me iPod-et më të lira në botë. Vitin e kaluar çmimi i shkoi Hong Kongut me një iPod me 148,12 dollarë amerikanë ndërsa vendi më i shtrenjtë për të blerë një ishte Brazili me 369,61 dollarë amerikanë.

Banka australiane Banka e Komonuelthit është përgjegjës për marrjen e listës së 55 vendeve për të krahasuar luhatjet e tregut duke përdorur si udhëzues çmimin e a Ipod nano. Me të cilin Australia këtë vit u bë numri një në listë, pasi një iPod nano ka një vlerë prej 131.95 dollarë amerikanë, dhe Argjentina, u bë e fundit, duke e shitur atë për "vetëm" 353,20 dollarë amerikanë.

Diçka që ndoshta do të shqetësojë disa do të jetë fakti i udhëtimit për të kursyer 20 dollarë dhe më shumë nëse bëhet fjalë për të luftuar demonët Tasmanian dhe dingo të uritur për një iPod. Por nëse njihni dikë që po planifikon të shkojë në Australi, kjo është një mundësi e mirë për të kursyer vetes pak para.

Përmes | MacUser


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.