Kufje ekologjike Jivo Elements

Nëse disa ditë më parë ju kemi treguar një mëngë prej druri për tastierë mollë, sot ishte radha e Kufje Jivo Elements bërë nga palisandër natyral, një material i përdorur për shekuj me radhë në prodhimin e instrumenteve muzikorë.

Teknologjia Jivo , Me seli në Dublin, Irlandë, harton dhe prodhon pajisje audio dhe këllëfë për produktet e Apple si iPod dhe iPhone. Ajo shquhet për karakterin e saj ekologjik dhe prodhimin e produkteve të saj me 100% materiale të rinovueshme, siç janë mbulesat e saj të biodegradueshme për iPhone ose këto kufje.

Mund të blihet në internet për 30 € dhe karakteristikat e tij teknike janë:

 • Tingull stereo
 • Izolimi i zhurmës
 • I pajtueshëm me MP3, iPod, iPhone dhe çdo pajisje me fole 3,5 mm
 • Përfshin çantën e bartjes

Në revistë iKrijoni Ata i kanë provuar dhe duket se ata janë befasuar këndshëm. Ata nuk e dinë me siguri nëse është për shkak të përfundimit të drurit, por duke marrë parasysh çmimin e tij, tingulli që ofron është i krahasueshëm me kufjet shumë më të shtrenjta.

E vërteta është se unë jam tunduar të marr një palë pasi kam përdorur gjithmonë ato që vijnë me parazgjedhje në Apple iPods, të cilat vlerësohen si mjaft të zakonshme. Nëse marrim parasysh gjithashtu që ato kontribuojnë në mjedis, mendoj se kemi dhuratën e përsosur për veten.

Burimi | iKrijoni


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   iPhone Botërore dijo

  Duken interesante. Aspekti është, të paktën i ndryshëm ...